Chci přispět

Kousek po kousku přispíváme k lepšímu životu v našem, Moravskoslezském kraji

 • Už dvanáctý rok podporujeme lokální projekty a aktivní, tvořivé lidi

  Přečtěte si o nich
 • Budujeme vlastní nadační projekt, Zahradu Hojnosti

  Zjistit více
 • Umíme zprostředkovat podporu od firem i jednotlivců v našem kraji

  Pomáhejte s námi
 • Inspirujeme k dobrovolnictví a připomínáme, že nezištná pomoc patří k životu

  Zapojte se
 • 11let

 • 115projektů

 • 3.2miliónů Kč

Zahrada Hojnosti

Na pozemku Nadačního fondu Kousek po kousku ve Fulneku, o rozloze 16 000 m2, se postupně rodí výjimečné místo pro tělo, mysl a duši, harmonizační a inspirativní prostor pro psychickou i fyzickou relaxaci. Zázemí zahrady umožní dobrovolnické projekty, sociální a mezigenerační stmelování, edukační přesah pro všechny věkové skupiny i spoluúčast na výjimečném ekonomickém procesu. Prostřednictvím samosběrů květin, bylin a plodů jedlé Zahrady představí totiž NF naprosto unikátní způsob hospodaření pro dosažení soběstačnosti.

Ruce drzi rostlinku

Připoj svůj kousek dobra

Věříme, že čemu je věnována pozornost, to se děje. Naše pozornost míří k podpoře lokálních projektů a míst, díky kterým je život lepší. K pomoci lidem, kteří tvoří v našem regionu.

Jsme přesvědčeni, že prostředky, které vzejdou z regionu, mají znovu najít uplatnění v oblastních projektech.

Kousek po kousku toho společně zvládneme kus

Děkujeme, že se připojíte

Chci přispět

Darem významného výtvarníka, báječného člověka Kurta Gebauera to začalo a rozvířilo mnohé. Přidali se další umělci a zrodila se chuť realizovat Srdcovky, benefiční akci pro Zahradu HOJNOSTI

Srdcovky jsou přirozeným vyústěním dosavadních uměleckých spoluprací NF s autory, kteří dlouhodobě či nově KPK fandí. Naše komunita milovníků umění, přírody a filantropie roste nadšeně a trpělivě zároveň, jako čerstvě zasazené semínko. Pečujeme, věříme, učíme se, pozorujeme a hlavně milujeme.

První Srdcovky live proběhly v Ostravě a Vy se můžete podívat jak:

Pro ty z Vás, kteří jste nemohli dorazit nebo se chcete přidat kdykoli, máme připravena díla online na podpora.kousekpokousku.cz/srdcovky/

Srdcovky otevírají novou možnost podpory našich aktivit, každé zakoupené dílo je pomyslným semínkem, které jste do zahrady zasadili i Vy.

Bude Vám navždy připomínat ten pocit růstu. Může být chytrým a nadčasovým dárkem pro zvídavé oslavence.

Aktuality

O nadačním fondu

Každý člověk může kdykoliv během svého života zažívat radost, zapálení, touhu objevovat nové možnosti, realizovat je tvořivou cestou a tím zlepšovat sám sebe i svět kolem nás, tady a teď.

Pomáháme chápat a přijímat nové životní pohledy, uchopit život do vlastních rukou a osvojit si skutečné životní hodnoty. Zároveň prožíváme radost a uspokojení z toho, co děláme. Každý v sobě máme něco jedinečného, a to pomáháme objevit. Všichni máme volbu. My jsme si zvolili dělat to, co nás naplňuje. Pomáhat lidem, sobě a světu kolem nás.Více o nadačním fondu

Aktuálně podporujeme

... v souladu s tématem hledání rovnováhy těla, duše a mysli