Chci přispět

Aktuality

Ekonom Tomáš Sedláček se Synem přednáší ve Fulneku

Světově proslulý Tomáš Sedláček přednáší ve Fulneku

V sobotu 16.3. 2024 slaví svátek Amos. Oslava ve Fulneku bude netradiční, velkolepá a moc se na ni těšíme.

Ve Světě Komenského přivítáme pana Tomáše Sedláčka, člena NERVu, filosofa a ekonoma, společně s jeho synem Kryštofem Sedláčkem, který vyniká v matematice.

Pořad nese název VÝJEZDNÍ AKADEMIE HRAVÉ EKONOMIE A MATIKY PRO DĚTI.

Je určen pro děti od 6-14 let, proběhne ve dvou blocích:

Od 11:00 - 13:30 Matika s Kryštofem

Od 14:00 - 17:00 Ekonomie s Tomášem

Akademii pořádá společnost Elegantní Česko ve spolupráci s Nadačním fondem Kousek po kousku a Světem Komenského. Počet účastníků je omezen, objednávejte se prosím na mailu hana.orlitova@muzeumnj.cz, nebo na telefonním čísle 556 741 015.

Na viděnou!

na fotce Martina Mazancová obdivuje obraz od Venduly Weberové

Ohlédnutí za Klášterním KOUSKOVÁNÍM VIII. ročník

Klášter ve Fulneku zase ožil a na dlouho dopředu ho provoněla levandule i byliny a květiny z naší Zahrady HOJNOSTI. Vybírali jste kousky z druhé ruky, levandulové kytky, špalky, soli, bylinné směsi, kytice posledních květin – výrobky z rukou dobrovolnic a naší dvorní květinářky Veroniky Štalcerové Šichorové. Zastavili jste se na kávu, které se vypilo kilo a půl. K ní bylo vždycky něco dobrého.

Díky Vám, kteří jste přišli a přispěli na předem ohlášené projekty, se vybralo 𝟏𝟏𝟖 𝟕𝟎𝟎 𝐊𝐜̌.

Je to neuvěřitelné a my si toho moc vážíme. Spousta lidí akci věnovala svůj čas a je radostné zjistit, že takové nasazení má cenu a vede k cíli, který jsme si dali.

Podpořit obnovu podnoží starých ovocných stromů v klášterní zahradě, výsadbu, resp. nákup stromů pro Zahradu HOJNOSTI a také přispět rodině 7letého Mikuláše Adamčíka, kterého čeká experimentální - pojišťovnami nehrazená - léčba.

Zasadili jste se o další kousky dobra. Díky VÁM!

Na fotografii Martina Mazancová obdivuje obraz, který věnovala Vendula Veberová.

Mikuláš Adamčík, 7 let

Pomoc pro 7letého Mikuláše z našeho regionu právě začíná. Držíme palce celé rodině.

Seznamte se 🤍

Mikuláš Adamčík, 7 let. Usměvavé, šťastné dítě, kterému se ve 2 letech začaly dít podivné věci. Jeho milující rodiče museli vtehdy přijmout zprávu o Mikyho poruše autistického spektra. Přes smíření se aktivně zajímají o nové metody v léčbě, o terapeutickou podporu, nejnovější pomůcky, aby se Mikyho kvalita života i do budoucna, jak jen to půjde, zepšovala.

Loni absolvovali v Brně lasserovou terapii, která upravila Mikyho vnímání, vylepšila pozumění okolních vjemů a ustálila jeho pozornost. Každý úspěch je obrovským motorem jít dál.

Momentálně má rodina novou zprávu. Miky prošel řadou kontrol a testování, po kterém lékaři doporučili aplikaci kmenových buněk z pupečníkové krve. Jak případů přibývá, ukazuje se, že ty dokáží obnovit nervová zakončení v mozku a mnohé symptomy upozadit.

Ano, už tušíte, léčba v hodnotě 500 tis korun není hrazena zdravotními pojišťovnami.

Vzhledem k případům, kdy jsme se dokázali v Česku už tolikrát semknout, po té, kdy se pozornost ubírala na malého Martínka, zveřejňujeme po dohodě s rodiči Mikyho příběh a šíříme prosbu o pomoc pro chlapečka z našeho kraje, směrem k Vám.

Transparentní účet pro Mikyho je zřízen u ČSOB a má číslo: 329868198/ 0300

Najdete tam už první částku ve výši 23 929, kterou poslala hned v pátek, po zřízení účtu, správní rada NF KPK. Ano, bylo to 29.9. 23 - tak proto tato částka. Snad přitáhne pozornost i hojnost dalších a přijdou další kousky pro Mikyho.

Pomoc pro Mikyho bude probíhat i na Klášterním KOUSKOVÁNÍ , které začíná už tento čtvrtek, kdo dorazí, může přispět i tam.

https://www.youtube.com/watch?v=pQRrApIybfs&t=1s

Klášter Fulnek při akci KK

Letošní KLÁŠTERNÍ KOUSKOVÁNÍ

Co přinese VIII. ročník Klášterního KOUSKOVÁNÍ?

Dobročinný bazar vybraných kousků zůstává... Přibude ještě víc z darů naší kouzelné Zahrady HOJNOSTI a nabídneme jedinečný workshop umělců ze Slovenska, kteří nás naučí jednu z metod - jak oblečení oživit.

Nadační fond se od svého vzniku věnuje tzv. udržitelnosti v módě. Snažíme se připomínat, že oblečení ze všeho nejvíc znečišťuje planetu. I proto pořádáme dobročinné bazary a kousky, které už jednomu neslouží, nabízíme dál. To ale není jediný způsob, jak udržet kousky při životě co nejdéle... Proto letos nabízíme možnost naučit se při workshopu nový způsob, jiný pohled na upcycling. Přijďte a přineste si svůj vlastní kousek oblečení, který byste rádi zatraktivnili. Těšíme se na Vás 7. a 8. října - v kostele sv. Josefa ve Fulneku.

Vodokresba jurty na zahradě hojnosti

JURTA pro Zahradu HOJNOSTI

Děkujeme všem, kteří na JURTU pro Zahradu HOJNOSTI přispěli.

Částka je završena, Jurta uhrazena a nyní se dokončuje. Její realizace proběhne hned, jak to bude možné. Děláme vše pro to, aby sloužila už v nadcházející zimní sezóně. Tedy podle plánu. Protože díky ní se užívání Zahrady HOJNOSTI stane téměř celoroční záležitostí.

Na zahradě ještě probíhá mnoho terénních úprav a není jednoduché tyto práce na poměrně rozsáhlém prostoru dotáhnout. Věříme, že vše se děje, jak má a naštěstí se stále rozšiřuje okruh dobrovolníků, kteří se na zvelebování podílejí…

O přesnějších termínech budeme informovat, zůstaňte s námi v kontaktu.

Haló, haló, jaro volá…

Už se také těšíte na zahradničení?

V naší Zahradě HOJNOSTI 💚🌼🌿 ve Fulneku jsme loni poctivě sbírali všechna dostupná semínka.

Ta nadbytečná jsme teď nabalili a v INFORMAČNÍM CENTRU ve Fulneku jsme zřídili SEMÍNKOVNU.

Krabice s tímto názvem funguje na principu výměny.

Nějaká semínka s popisem přinesu a něco si naopak odnesu….

Tak ať Vám rostou a těšíme se na Vaše tipy 🤍V roce 2015 se nám podařilo díky Vaší skvělé podpoře realizovat první část modelu města Fulneku z 18.století, který je v současnosti přístupný veřejnosti v Kostele sv. Josefa. Na modelu se stále pracuje. Každý ročník (2016, 2017 a 2018) se model města Fulneku z 18 století rozšiřuje a my se tak můžeme těšit na tohle úžasné dílo. Na obrázku můžete vidět historický model kláštera z 18. století.

Prodej vánočních věnců a kytic v rámci adventního koncertu Permoníku / Fulnek 4.12.2022 / Kostel sv. Josefa

Blíží se druhá adventní neděle 🕯🕯

V kostele sv. Josefa ve Fulneku zazpívá chlouba Moravskoslezského kraje - pěvecký sbor Permoník. Za své působnosti / funguje od roku 1966 / proslul Permoník v moha zemích, jeho věhlas v podstatě nemá hranic. Bude to zážitek 💛, navíc v milovaném klášteře.

A pokud ještě nemáte adventní věnec, věnec na dveřích či na slavnostní stůl, určitě v neděli doražte. Nadační fond Kousek po kousku připravuje vše, co poskytla Zahrada HOJNOSTI a dobrovolnice pilně vyrábějí předvánoční a vánoční věnce, kytice a ozdoby. Zakoupením podpoříte rozvoj Zahrady HOJNOSTI ve Fulneku a věříme, že originální kousek oceníte a udělá mnoho radosti....

Zatím vyrobené věnce putují tam, odkud přišla v průběhu roku pomoc. A i na pár místech ve Fulneku visí věnec © by Zahrada HOJNOSTI 💚🌼🌿

Všimli jste si?

Přijďte si vybrat svůj kousek

I tahle dámská košile Ralph Lauren je mezi kousky Klášterního kouskování připravena pro Vás. Další tipy na https://podpora.kousekpokousku.cz/

Fulnecký klášter otevíráme už ve čtvrtek 6. října v 10 hodin.

Šance nakoupit kousky, byliny, semínka a dekorace ze Zahrady HOJNOSTI bude do pondělí 18 hodin.

Těšíme se 💛

Jurij dobíhá závod

Jurij Tarča dokončil za 282 hodin světový závod a stal se 10násobným Ironmanem

Od 14. srpna Jurij Tarča ze Studénky překonával téměř nadlidské zadání Deka triatlonu ve švýcarském městě Busch. NF Kousek po kousku se stal jeho podporovatelem a také jsme po celou dobu informovali o dění na sociálních sítích NF. Jurij dokončil závod devátý v pořadí, z celkových 23 účastníků a je třetím Čechem - 10násobným Ironmanem. Blahopřejeme!

logo ZH

Zahrada HOJNOSTI má nové logo ... počátkem všeho je semínko!

Semínko je prazáklad všeho.

Života, hojnosti, růstu, síly a zároveň jednoduchosti.

Energie přírody skrze něj prezentuje nesmrtelnost - stále se opakující počátek i konec.

Je důkazem propojení země a nekonečné síly vesmíru.

Má mnoho podob, stejně jako symbol Zahrady HOJNOSTI

Hojnost je často obyčejná, skromná, tajemná. Je všude.

Ženy si zasadily svou květinu a řádně si ji označily.

DEN MATEK v Zahradě HOJNOSTI

Den MATEK v Zahradě HOJNOSTI byl nádherný. Svítilo slunce, vařila se dobrá káva, přišly maminky, babičky, debatovaly, plánovaly a bylo nám spolu dobře..

Každá maminka si mohla zasadit svou květinu a řádně si ji označit. Díky Veronice Štalcerové Šichorové a Lence Daňové za skvělý nápad a velkou pomoc.

Máme velkou radost, že dámy z klubu seniorů se rozhodly na Zahradu HOJNOSTI chodit pravidelně a starat se o kus květinového labyrintu. Díky a těšíme se i na další z Vás.

Také moc děkujeme za příspěvky.

Dobrovolné vstupné vyneslo 2 200 Kč

NF hned částku převedl na transparentní účet JURTA pro Zahradu HOJNOSTI ve FULNEKU č. 301075890/0300 - a jak je nastaveno, částku zdvojnásobil.

Ano, veškerou energii teď směřujeme k cílové částce na JURTU...

Otevřeli jsme dobročinný online shop KOUSKOVÁNÍ

Je otevřeno💛

Přes červené tlačítko Chci přispět - vpravo nahoře jste tam, než řeknete - KOUSEK

V dobročinném shopu Nadačního fondu Kousek po kousku postupně přibydou každý čtvrtek další kousky👗👖🥻, které vybíráme z těch , co darujete. Vracíme je zpátky do života a přispíváme k maximálnímu využití. Vybíráme jen oblečení, které je opravdu jako nové.

Vybírejte https://eshop.kousekpokousku.cz/kousk...

Zakoupením kousků přispíváte na projekty

 1. Sociální klinika

- terapeutické služby všem i bez finančního plnění

 1. Intervence pro autismus

- podpora osvěty a života autistické komunity dospělých mužů

 1. Zahrada HOJNOSTI Fulnek💚🌼🪴

- budování prostoru pro setkávání, odpočinek a výuku

Vše zde https://www.kousekpokousku.cz/aktualn...

Nevybrali jste ? Přispějte - zvolte jinou z možností https://podpora.kousekpokousku.cz/

Princip projektu: Darujete nám kousky, které jste si nevhodně koupili, dostali jako dárek a nesedí, změnila se Vám postava - důvodů je mnoho... Zkrátka luxusní zachovalé kousky včetně kabelek, doplňků přinesete nebo pošlete na adresu: Nadační fond Kousek po kousku, Malá strana 297, PSČ 742 13, Studénka Butovice

Více na https://www.kousekpokousku.cz/ - CHCI DAROVAT

Nekonkurujeme secondhandům, jedná se o formu podpory. K cenám můžete přistupovat jako k základním, je jen na Vás, pokud se rozhodnete za kousek zaplatit více.

Děkujeme, že pomáháte!

Sledujte nás i na YT https://www.youtube.com/.../UCy6zY32DYuk0c6HvRUF.../featured

a sociálních sítích @kouskovani

vizuál kouskování

Hledáme posilu pro KOUSKOVÁNÍ

Nadační fond Kousek po kousku hledá posilu pro Kouskování.

V letošním roce chceme rozběhnout online prodej kousků, které Nadační fond dostává darem. Získané prostředky budou opět určeny pro podporované projekty.

Z původního charitativního bazaru bychom rádi v průběhu celého roku nabízeli zachovalé módní kousky, dali jim druhou šanci a přispěli tak k udržitelnosti.

S podporou slou módy 👗👕🧥jsme začali už před 8 lety a své zkušenosti budeme rádi sdílet.

Pokud se nebojíte prezentovat na veřejnosti, milujete módu, máte organizační schopnosti a dojezd do Studénky není problém, napište na mail eva.loskotova@kousekpokousku.cz

Další podmínkou je zvládnutí běžné office agendy a řidičský průkaz skupiny B 🚗

Nenabízíme práci na plný úvazek, forma spolupráce a finanční plnění vyplyne z časových možností a schopností využitelných pro projekt.

Napište něco o sobě, CV vítáme. Těšíme se💗.

základní informace o akci Milostivé léto

MILOSTIVÉ LÉTO = AMNESTIE SNAKCÍ, kterých se můžete do 28.lenda snadno zbavit.

Slyšeli jste už o Milostivém létu?

Všichni občas děláme chyby.

A některé z nich nás přijdou obzvlášť draze.

Pokud jste se dostali, i třeba malou chybou, do exekuce vymáhanou soudním exekutorem, náprava je teď snadná.

Uhraďte do 28. ledna jistinu svého dluhu, poplatek ve výši 908 Kč + DPH a zbytek dluhu Vám bude prominut.

Nepropásněte tuto výjimečnou šanci a staňte se znovu tvůrcem vlastního štěstí.

Pokud si s vyřízením nevíte rady, Nadační fond Kousek po kousku prvním z Vás poskytne bezplatnou právní radu.

Milostivé léto – amnestie sankcí - neplatí pro daňové a správní exekuce.

Takhle krásně jsme rozsvítili kostel sv. Josefa ve Fulneku.

Děkujeme všem, kdo s námi slavili 10 let kousků dobra !

Minulý víkend se stal nezapomenutelným 💛

Díky Vám všem, kteří jste s námi přišli slavit 10 let kousků dobra  💓

Kostel sv. Josefa zase ožil. Rozsvítili jsme ho společně nádhernou energií a krásnou atmosférou 🎇. Věříme, že jsme zažehli jiskru ✨ pro další milá setkání v nové dekádě.

Děkujeme všem, kteří se na akcích podíleli, a že jich bylo.

Za NF Kousek po kousku, srdečně děkuje Martina Mazancová

Díky - Romana Řezníčková, Magdaléna Feilhauerová, Radka Kovačíková, Eva Loskotová, Pavlína Ambrosch, Ivana Ježová, Lenka Daňová, Lucie Klasek, Ladislav Mariaš, Alexander Khristianov, Tomáš Savka, Vendula Weberová, Jakub Loskot, Ester Ježová, Daniel Cieslar, Lukáš Zavadil, Tomáš Loskot, Eva Glogarová, Roman Petřík, Ladislav Mazanec, Veronika Štalcerová Šichorová, Karlík Feilhauer, všechny krásné modelky, Terezka Dubcová, krásky z Cirkus!Dance, Majka Valová, Táňa Nábělková, Karla Návedlová, Jarda Gráf a všichni, kdo se starali o občerstvení ....díky, díky

Plakát - pozvánka na kurz s bylinářkou 8.9. 16:30 v Zahradě Hojnosti

Ostropestřec

Kolem účinků i zpracování Ostropestřce mariánského koluje mnoho mýtů. Je čas odhalit pravdu s přední bylinkářkou Míšou Brošovou.

Přijďte si poslechnout informace přímo od ní! Věřte, stojí to za to. Mimoto si v praxi zkusíte, jak se ostropestřec sklízí, zpracovává a jak z něj připravit tu správnou „medicínu“. Taky s ní odejdete  

Těšíme se na Vás v Zahradě HOJNOSTI ve Fulneku.

Trs kopretin na louce

Bolestná ztráta

Oznámení rodiny „S hlubokým zármutkem v srdci oznamujeme, že dne 11. července 2021 navždy odešel náš tatínek Vladimír Vyhlídal. Do posledních dní byl aktivní a i čas, kdy si už neužíval plné zdraví, trávil stejně jako celý život. Prací a zájmem o dění kolem sebe. Děkujeme všem za projevenou soustrast“, informovala dcera Martina Mazancová a syn Kamil Vyhlídal.

Ing. Vladimír Vyhlídal založil Pars Komponenty s. r. o. v roce 1999. Firmu sám vedl do roku 2006, v čele společnosti aktivně stál do roku 2013, kdy proběhla generační výměna a do vedení Pars Komponenty nastoupila další generace.

Vladimír Vyhlídal měl v oboru výrobců kolejových vozidel nesporně vysoký kredit a byl zkušeným odborníkem. Za jeho vedení byl Pars Komponenty v roce 2006 vyhlášen Štikou roku, v roce 2010 se on sám stal finalistou soutěže EY Podnikatel roku České republiky a rok na to získal Pars Komponenty s.r.o. Ocenění Krajské hospodářské komory Moravskoslezského kraje a Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje – v kategorii Malá a střední firma.

Byl zároveň spoluzakladatelem Nadačního fondu Kousek po kousku, který podporuje lidi a život v Moravskoslezském kraji. Jeho rozvoji se s plným nasazením, od samotného vzniku doposud, věnuje dcera Martina Mazancová.

Vladimír Vyhlídal v posledních letech věnoval NF celkem přes 10 milionů korun. Z části prvního příspěvku zakoupil NF Kousek po kousku pozemek a následný dar přispěl, aby se na něm začal budovat jedinečný projekt přírodní zahrady – Zahrady Hojnosti ve Fulneku. Do posledních dní tam velmi intenzivně pracoval a zanechal v zahradě odkaz píle, vytrvalosti, houževnatosti, smyslu pro pořádek, krásu a pro všechny pevný základ tvořivé energie.

„Ano, po tatínkovi zde zůstává mnoho pro ostatní. V životě se uměl postavit k práci, rozdělit se, pomáhat mu bylo přirozené. Rodině, okruhu přátel, zaměstnancům a díky NF všem, kteří pomoc potřebovali“, dodala M. Mazancová.

Bubeník Karlík

Karlík

Video Karlíka Rok 2021 je pro Kousek po kousku rokem bilancování.

Slavíme 10let kousků DOBRA a začínají přicházet přání 👍🌟💓

První je Karlík 💕Úžasný, že? 

A co byste popřáli Kousku po kousku do dalších let Vy?

I.

I.

A je tu nový den.

Každý den je tu pro nás.

A je jen na nás jak jej prožijeme a prosvítíme.

Předání finančního daru 20 000 Kč

Předání finančního daru 20 000 Kč

Máme pro Vás skvělou zprávu v pátek 6.12.2019 jsme na vánočním večírku předali částku 20 000 Kč zástupcům spolku Intervence pro autismus. Klienti spolku peníze využijí na rehabilitaci.

Věříme, že rehabilitace přispěje ke zdraví a pohodě :)

Fotografie z Klášterního kouskování 2019

Fotografie z Klášterního kouskování 2019

Veškeré fotografie, nejen z hlavního mola, jsou dostupné ZDE

Výstava ze šuplíku - GALERIE V OBCHŮDKU

Výstava ze šuplíku - GALERIE V OBCHŮDKU

Více fotek naleznete na našem facebooku ZDE KLIKNI.

Filozofie obchůdku

Filozofie obchůdku

Pozvánka na Dílničky v obchůdku KOUSEK!

Pozvánka na Dílničky v obchůdku KOUSEK!

Přijďte si vyrobit věnec z přírodních materiálů na stůl nebo dveře.

Kdy? úterý 27.11.2018 _ 9.30 – 12.30 14.00 – 17.00 středa 28.11.2018 _ 9.30 – 12.30 14.00 – 17.00 čtvrtek 29.11.2018 _ 9.30 – 12.30 14.00 – 17.00

Kde? Dobročinný Obchůdek KOUSEK, Malá strana 297, Studénka.

Každá dílna je max pro 10 osob. Zaplatíte jen cenu spotřebovaného materiálu. Kurzem Vás provede zkušená floristka. Pro přihlášení volejte na tel. číslo 702 022 975 nebo pište na email: info@kousekpokousku.cz

Terezka už má operaci za sebou

Terezka už má operaci za sebou

Další kousek z Klášterního kouskování 2018 byl i díky vám poskytnut rodičům roční Terezky, kteří ji mohli doprovázet při náročném operačním zákroku v Motole. Po této operaci jsou nutné dioptrické brýle, které byly také zakoupeny díky Klášternímu kouskování 2018.

Kousek pohodlí

Kousek pohodlí

Již nyní můžete podpořit další projekt. Přejete si dávat?

TECHNICKÉ DĚDICTVÍ

TECHNICKÉ DĚDICTVÍ

Vážení přátelé,

dovolte, aby jsme Vás touto cestou pozvali na akci TECHNICKÉ DĚDICTVÍ. Akce se koná 01.09.2018 od 9:00 do 18:00 hod. na letišti Leoše Janáčka v Mošnově.

Více informací na: technickededictvi.cz

Klášterní kouskování

Známe už termín dalšího Klášterního kouskování! Uvidíme se 26. a 27. května 2018!

Známe už termín dalšího Klášterního kouskování! Uvidíme se 26. a 27. května 2018!

Zapište si prosím do svých diářů, že další ročník, již pátý, Klášterního kouskování se bude konat 26. a 30. května.

Rádi byste akci podpořili? Můžete:

Věnovat kousek ze svého šatníků, kousek svého času, kousek svých dovedností nebo cokoliv Vás napadne jiného.

Dejte nám vědět na info@kousekpokousku.cz a my se s Vámi rádi domluvíme.

Každý kousek se počítá!

www.klasternikouskovani.cz

Výstava Orbis Pictus Play v Kapucínském klášteře zahájena!

Výstava Orbis Pictus Play v Kapucínském klášteře zahájena!

Nezlobte a pojďte si hrát! Vyzkoušet si originální hudební nástroje můžete až do 7. listopadu na báječné inetraktivní výstavě Orbis Pictu Play, pořádané spolkem Comenius Fulnek.

Podpořeno i naším Nadačním fondem Kousek po kousku.

Nové grantové kolo s uzávěrkou 4. září 2017 vyhlášeno!

Nové grantové kolo s uzávěrkou 4. září 2017 vyhlášeno!

S radostí vyhlašujeme už 6. grantové kolo Nadačního fondu Kousek po kousku.

Uzávěrka příjmu žádostí je 4. září 2017 a žádat si můžete až o 50 000 Kč!

Kompletní informace včetně formulářů žádosti naleznete na těchto stánkách v sekci “Chcete žádat”

Už 4. ročník Klášterního kouskování se blíží!

Už 4. ročník Klášterního kouskování se blíží!

 1. května se ve fulneckém Kostele sv. Josefa při Kapucínksém klášteře uskuteční už 4. ročník dobročinného bazaru Klášterní kouskování spolupořádaného našim Nadačním fondem a spolkem Comenius Fulnek.

Zapište si tedy datum do diářů a my Vás budeme o dalších novinkách informovat zde anebo na naší FB stránce.

Foto: Martin Hollain

Vzdělávání pomocí loutkového divadla - Theatr Ludem

Vzdělávání pomocí loutkového divadla - Theatr Ludem

Už druhým rokem i za pomoci kousku od našeho Nadačního fondu objíždí školy i mateřské školky v moravskoslezském regionu nezisková organizace Theatr Ludem, která pomoci živého, hravého a navýsost interaktivního vzdělávání formou zábavných workshopů seznamuje děti s loutkovým divadlem i místní historií a mnoha dalšími podnětnými příběhy.

Theatr ludem názorně ukazuje, že vzdělávání může být i “kopec” legrace!

Více na www.theatrludem.cz

Doba adventních koncertů v Kostele sv. Josefa ve Fulneku je tu!

Doba adventních koncertů v Kostele sv. Josefa ve Fulneku je tu!

Už tuto neděli 27. listopadu proběhne ve fulneckém Kostele sv. Josefa první adventní koncert roku 2016.

A začneme ve velkém – houslovým recitálem Pavla Šporcla!

Nadační fond Kousek po kousku má radost, že zvuková technika, která se díky jeho nadační pomoci před lety do kostela pořídila se opět krásně zužitkuje a rozezní!

Dejme dětem šanci!

Dejme dětem šanci!

Nadační fond Kousek po kousku podporuje už druhým rokem neziskovou organizaci Dejme dětem šanci pomáhající dětem z dětských domovů po celé ČR k co nejsnadnějšími startu do samostatného života po opuštění bran dětského domova.

Konkrétně jsme se spojili a společně financujeme studium středních škol a výučních oborů vybraným nadaným a pracovitým mladým dospělým z dětského domova Loreta ve Fulneku.

Pokud máte zájem se taky zapojit, a usnadnit tak první krok těm, co za začátku života neměli tolik štěstí, podívejte se na www.dejmedetemsanci.cz.

Finále soutěže SIA o podnikání, co zároveň pomáhá, za podpory Nadačního fondu Kousek po kousku!

Finále soutěže SIA o podnikání, co zároveň pomáhá, za podpory Nadačního fondu Kousek po kousku!

Soutěž SIA (Social Impact Award) podporuje odvážné nápadité studenty, kteří chtějí podnikat a zároveň i pomáhat.

Letos i za podpory Nadačního fondu Kousek po kousku, který na slavnostním vyhlášení výsledků v pražském Impact Hubu zastoupila Martina Mazancová, když předala jednu z hlavních cen.

Oceněný projekt NáZnak se snaží rozšířit zájem o znakovou řeč, zlepšit integraci neslyšících a zároveň destigmatizovat strach z komunikace s nimi.

Více o dalších oceněných projektech a skvělých nápadech mladých začínajících podnikatelů se dozvíte na stránkách soutěže www.socialimpactaward.cz

Klášterní kouskování také v místním tisku!

Klášterní kouskování také v místním tisku!

Než se nám podaří spočítat tu báječnou částku, kterou jsme letos i díky Vám vybrali, můžete se mezitím podívat, co o nás píší třeba v Novojičínském deníku!

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_region/ klasterni-kouskovani-opet-pomaha-20160522.html

Za moc milý článek se spoustou hezkých fotek děkujeme Simoně Mikšové!

Historický model města Fulneku slavnostně odhalen za pomoci Nadačního fondu Kousek po Kousku

Historický model města Fulneku slavnostně odhalen za pomoci Nadačního fondu Kousek po Kousku

 1. prosince byl v rámci série adventních koncertů, konaných již tradičně v krásných prostorách Kostela sv. Josefa ve Fulneku odhalen historický model města Fulneku v originálním uměleckém provedení výtvarníka Bronislava Hrubého.

Projekt iniciovaný fulneckým výtvarníkem Milanem Raškou umožňuje za pomoci keramiky, dřeva a kovu nahlédnout skrze oko umělce do Fulneku první poloviny 18. století, do doby první v archivu zachované podoby města.(Konkrétně kronikové kresby Felixe Jaschkeho.)

Unikátní model vznikl díky podpoře Nadačního fondu Kousek po kousku a všech, kteří přispěli nákupem v rámci našeho dobročinného bazaru Klášterní kouskování. Část výtěžku z obou ročníků putovala právě na realizaci modelu.

Náš nesmírný dík pak patří vedle samotného iniciátora projektu Milana Rašky i jeho realizátorovi Bronislavu Hrubému, který daroval potřebný materiál, svůj čas i práci.

Pojízdný model bude na počest desetiletého výročí rekonstrukce Kostela sv. Josefa umístěn první rok právě v jeho prostorách, následně je však bude možno spatřit i v dalších historických objektech města Fulneku.

Doufáme též, že se tento krásný model bude postupem času rozrůstat i o další historické dominanty města, na které prozatím nevybyly finanční prostředky. Model by se tak mohl za pomoci nás všech stát živým, stále se vyvíjejícím historicko-uměleckým dílem.

Vyhlášeno nové grantové kolo s uzávěrkou 31. srpna 2015!

Vyhlášeno nové grantové kolo s uzávěrkou 31. srpna 2015!

Nadační fond Kousek po kousku s radostí vyhlašuje již své 4. grantové kolo! Kompletní text vyhlášení, formuláře a podrobné informace pro žadatele naleznete v sekci “Chcete žádat” na tomto webu. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Těšíme se na Vaše žádosti a nápady:)

Další ročník Klášterního kouskování proběhne tentokrát 23. května!

Další ročník Klášterního kouskování proběhne tentokrát 23. května!

Již nyní jsou přípravy na další ročník dobročinného bazaru “Klášterní kouskování” v plném proudu. Akce stejně jako minulý rok napomůže k financování projektové dokumentace nutné pro obnovu a oživení Kapucínského kláštera ve Fulneku. Zatím pro Vás máme datum: 23. května! A také vítězný obrázek “budoucí vize kláštera” Magdalény Feilhauerové z loňské výtvarné soutěže.

Spoustu dalších krásných klášterních obrázků naleznete na naší facebookové stránce stejně jako již brzy další podrobnější informace ke květnovému Klášternímu kouskování.

Výstava k 200. výročí úmrtí fulneckého rodáka Jana Jiřího Frömela v kostele sv. Jiří ve Vrchách

Výstava k 200. výročí úmrtí fulneckého rodáka Jana Jiřího Frömela v kostele sv. Jiří ve Vrchách

Jménem jednoho z našich úspěšných grantistů občanského sdružení Comenius Fulnek Vás srdečně zveme na výstavu do kostela sv. Jiří ve Vrchách, která trvá až do 8. března. Otevřeno každou neděli od 10:00 do 12:00.

Nová výroční zpráva Nadačního fondu Kousek po kousku za rok 2014

Nová výroční zpráva Nadačního fondu Kousek po kousku za rok 2014

Zajímá Vás, co jsme všechno podpořili v minulém roce? Projděte si naši výroční zprávu za rok 2013, kterou pro nás jako nehmotný dar graficky zpracoval Martin Rusek. Najdete v ni nejen, kam a na co putovaly naše příspěvky, ale i mnoho zajímavých fotografií z jednotlivých projektů. Kompletní výroční zprávu v pdf formátu naleznete zde Příjemné čtení!

Tento způsob léta zdá se mi poněkud Kousek po kousku!

Tento způsob léta zdá se mi poněkud Kousek po kousku!

Během letošních letních měsíců proběhlo hned několik regionálních akcí podpořených Nadačním fondem Kousek po kousku.

Začali jsme tradičním vzdělávacím workshopem “Lefuškou” v prostorách Kostela sv. Josefa ve Fulneku, pokračovali oblíbenou slatinskou akcí “Jako za mlada” a zakončili to zvesela hudební “Fulnečkou”, kde jinde než ve Fulneku, z které pochází i naše fotografie s hrdým logem Nadačního fondu Kousek po kousku v pozadí.

Nadační fond podpořil dalších 13 skvělých dobročinných projektů ze severomoravského regionu!

Nadační fond podpořil dalších 13 skvělých dobročinných projektů ze severomoravského regionu!

Správní rada Nadačního fondu schválila na svém červnovém zasedání podporu hned 13 dobročinných projektů ze severomoravského regionu. Mezi podpořenými byly jak neziskové organizace, tak i neformální spolky či talentovaní jednotlivci. Přispěli jsme na vzdělávání, kulturní akce i sociální a zdravotní pomoc. Kompletní seznam všech podpořených projektů včetně krátkých anotací s popisem jejich základních aktivit, naleznete na našich webových stránkách v sekci “projekty”.

Klášterní kouskování v televizi!

Klášterní kouskování v televizi!

Televizní stanice Polar přijela se svým štábem přímo na Klášterní kouskování a natočila krásnou reportáž, kterou můžete shlédnout na adrese níže. Kolik sousedů poznáte?

http://www.polar.cz/zpravy/archiv/1/ novojicinskoovy-jicin/clanek/15946/klasterni-kouskovani-do-fulneku-prineslo-modu

Certifikát granda pod každého dárce Nadačního fondu Kousek po kousku!

Certifikát granda pod každého dárce Nadačního fondu Kousek po kousku!

Nevíte co dát svým nejbližším jako dárek k narozeninám nebo jen tak pro radost? Chcete pomoci šikovným lidem z Vašeho okolí a jejich obecně prospěšným aktivitám? Přispějte Nadačnímu fondu, aby mohl i nadále podporovat dobročinné projekty z nejbližšího okolí, a dostanete od nás “Certifikát granda”. Záleží pak už jen na Vás, koho certifikátem obdarujete, tj. na jaké jméno certifikát vystavíme. Oba certifikáty (s texty v mužském a v ženském rodě) si můžete prohlédnout na tomto webu v sekci “Chcete dávat”.

Výstava o fulneckém zámku v Kostele sv. Josefa

Výstava o fulneckém zámku v Kostele sv. Josefa

Až do května příštího roku máte jedinečnou příležitost seznámit se s historií fulneckého zámku v kostele sv. Josefa ve Fulneku na výstavě “Zámek ve Fulneku – Dominanta Kravařska” podpořené i Nadačním fondem Kousek po kousku. Přijďte se seznámit s historií Vašeho nejbližšího okolí.

První výroční zpráva

První výroční zpráva

Přečtěte si první výroční zprávu Nadačního fondu Kousek po kousku, kde mimo jiné naleznete fotky a popis všech 16 podpořených projektů v roce 2012. Celou výroční zprávu naleznete ve formátu pdf v dolní sekci ke stažení nebo zde. Graficky ji připravil Martin Rusek se svou dcerou Sofií, autorkou doprovodných kreseb.

Lepší komunikace se sluchově postiženými

Lepší komunikace se sluchově postiženými

V roce 2012 podpořená Eva Liberdová spolupracuje s Nadačním fondem Kousek po kousku i letos, když se jako lektorka zapojila do rozsáhlého vzdělávacího projektu “Nebojme se komunikace se sluchově postiženými.” Kurzy pro zájemce z řad státní správy, neziskových organizací či veřejnosti probíhají ještě stále po celé Severní Moravě. Více informací na www.orbipontes.cz.

VÝJEZDNÍ AKADEMIE HRAVÉ EKONOMIE A MATIKY PRO DĚTI

Akademii pořádá Elegantní Česko. Učí známý ekonom a filosof Tomáš Sedláček, autor světového bestselleru Ekonomie dobra a zla a jeho syn Kryštof, který exceluje v matematice. Cílem je ukázat dětem obě disciplíny jako dobrodružství, luštění záhad a nechat je přemýšlet skrze hru o tom, jak může fungovat společenství. Zahrajeme si hru na vlastní stát s vlastní měnou, volbami, daněmi atd. Tato akce je výjimečně zdarma, je hrazena z mecenášských příspěvků rodičů a firem, které tento projekt oslovil v Praze i v jiných regionech.

ukázka z nabídky - Klášterní kouskování 8 - dary zahrady hojnosti

O produkty ze Zahrady HOJNOSTI je zájem, děkujeme

V kostele sv. Josefa ve Fulneku vše běží, dveře se netrhnou ...

Koutek Zahrady HOJNOSTI 💚🌼🌿 se rozrostl, je toho čím dál víc, co zahrada vydá a pilné ruce zpracují. Sušené byliny a květiny provoněly klášter na dlouho dopředu.

Levandulové paličky, kytičky, koupelové soli, jednodruhové i míchané bylinné čaje, kytice z posledních nádherných slunečnic a dalších letniček, věnce... je toho opravdu hodně. Zajdete jen tak na kávu a na koláček? Pořídit dárky?

Až do pondělí jsme v klášteře ve Fulneku pro Vás.

značka Primát

Oživení oblečení - další metoda, jak co nejdéle udržet kousky při životě

Letošní Klášterní KOUSKOVÁNÍ VIII.

je mimo jiné věnováno technice oživování oděvů. Ta se dá použít vždy, když už je Váš oblíbený kousek malinko okoukaný nebo zažil nějako újmu - skvrna, zatržení, atd.. Slovenští umělci z Primát nás naučí, jak vrátit kousky zpátky do hry.

A jaký je postup? Prvotní je NÁPAD A NÁVRH, který je potřeba překreslit a technikou LINORYTU přenést na šablonu. Pak BARVÍME a otiskáváme tam, kde motiv chcete mít. Kousek se Vaším zásahem stává jedinečným.

Připomíná Vám to výtvarku ve škole? Kouzlo je v tom, že technologie použitých barev je dnes natolik vylepšená, že o jejich stálosti není pochyb. Oblečení pak normálně, běžně perete, jak jste zvyklí.

Tak co, už máte připravené kousky, kterým vdechnete nový život?

Více Vám přiblíží Workshop UPCYCLING - 7. a 8. října. Vše se máte šanci naučit.

Klášterní KOUSKOVÁNÍ VIII. 5. - 9. října se blíží!

Pokud nás ještě nesledujete na sociálních sítích, přidejte se a omrkněte video, které celou techniku přibližuje. https://fb.watch/non_LNiRN2/

Pozvánka na KLÁŠTERNÍ KOUSKOVÁNÍ 2023

Pozvánka na KLÁŠTERNÍ KOUSKOVÁNÍ 2023

Nadační fond Kousek po kousku Vás zve 5. října 2023 od 10:00 v Kostele sv. Josefa ve Fulneku na KLÁŠTERNÍ KOUSKOVÁNÍ. Více na WEBU KK www.klasternikouskovani.cz

Matěj číp s cimbálovými paličkami stojí před pozadím New Yorku.

S cimbálem na Berklee

V posledních měsících jsme sledovali příběh cimbalisty Matěje Čípa. Jeho příprava na studium na Berklee byla napínavá.

Je hotovo Sbírka na platformě HitHit byla úspěšně uzavřena, částka dokonce překročena. A teď už je jasné, že Matěje na jeho cestě s cimbálem za oceán podpoří i jedna z velkých nadací v ČR, která se ve velké míře specializuje na podporu nadaných studentů mířících právě do USA.

A jak jsme pomohli my?

Byli jsme s Matějem od začátku jeho cesty a věděli jsme, že tato investice je víc než efektivní. I teď jsme se zapojili a tak se můžete spolu s námi těšit na besedu s Matějem a také koncert, který uspořádáme s největší pravděpodobností v našem fulneckém klášteře.

Vybrali jsme zkrátka podporu, kterou si spolu s Matějem užijeme všichni dohromady a můžeme s ním sdílet jeho mistrné umění i atraktivní zážitky ze studií.

Přejeme hodně štěstí Matěj Číp a držíme palce

příroda pod sněhem

Úspěšný rok 2023

Ať nás rok 2023 přímočaře vede - kousek po kousku - k našemu cíli.

Pevné zdraví, štěstí a pohodu Vám všem, přátelé 💛

Dobrovolnice v Adře přebírají oblečení

Kousky pro ADRU

Na posledním Klášterním kouskování šly díky Vám kousky na dračku. Vydělaly na Jurtu pro Zahradu HOJNOSTI 61 380 Kč. Přesto jich hodně zůstalo a nastal čas přesunout je tam, kde pro ně umí najít maximální využití.

Děkujeme Dobrovolnickému centru ADRA Frýdek Místek za báječnou spolupráci a věříme, že oblečení najde své nové majitele.

Je moc důležité, aby každý z nás k oblečení přistupoval zodpovědně. Působí totiž jako největší zátěž pro planetu. Co může každý z nás dělat?

Existuje pravidlo 3R! Znáte?

𝑹𝑬𝑫𝑼𝑪𝑬 - 𝑹𝑬𝑼𝑺𝑬 - 𝑹𝑬𝑪𝒀𝑪𝑳𝑬

 1. Redukuju šatník, když koupím nové, starší vytřídím.

 2. Využiju vše na maximum, případně pošlu dál.

 3. Recykluju, přizpůsobuju, hledám uplatnění.

korálky

Preciosa křišťálové tvoření na Klášterním kouskování

Korálkování a křišťálové tvoření s Preciosou bude součástí Klášterního kouskování v sobotu a v neděli od 14 do 18 hodin.

Přijďte si vytvořit náramek, náhrdelník, korálky 📿 nebo?

Je to na Vás a Vaší fantazii.

A je jedno, kolik Vám je a zda máte nebo nemáte zkušenosti 💛 #těšíme se

logo M - Meltingpot

NF Kousek po kousku podpořil projekt Voices of Meltingpot

Martina Mazancová, předsedkyně správní rady NF KPK, bude už navždy propojena s unikátním Mezinárodním fórem realizovaným zároveň s festivalem Colours of Ostrava. V roce 2016 oslovil Meltingpot jejich rodinnou firmu s prosbou o výrobu písmene M.

Stačilo kus nadšení přenést na kolegy v Pars Komponenty a hliníková písmena M opravdu vznikla. Pokud se na letošní Meltingpot chystáte, všimněte si jich, pocházejí ze Studénky.

Letos Nadační fond Kousek po kousku podpořil realizaci projektu Voices of Meltingpot, který vzniká v rámci tohoto ročníku fóra.

Ano, šíření často nadčasových a vizionářských myšlenek, práce s vědomím a lidskou vůlí, osobní rozvoj, hledání rovnováhy těla a duše jsou témata, která NF Kousek po kousku podporuje a zároveň pro ně a jejich sdílení realizuje vlastní prostor Zahrada Hojnosti Fulnek

Užijte si letošní hudební festival Colours of Ostrava i řečníky Meltingpot

Pohled na pozemek Zahrady HOJNOSTI

Zahrada Hojnosti Fulnek

Je to velký projekt. Krásný projekt a nádherné místo, co myslíte?

Součástí zahrady bude 9m jurta, ve které, věříme, bude stále živo.

Výzva na Jurtu stále pokračuje.

Dary je možné zaslat na speciální transparentní účet: JURTA pro Zahradu HOJNOSTI ve Fulneku – č. 301075890/0300.

mladé slečny prezentují kousky z druhé ruky v dobročinném bazaru

Den dětí - slavííímééé

Věříme, že jste dnes svátek svých největších "POKLADŮ" oslavili upřímným objetím a sladkou pusou !

My z KOUSKOVÁNÍ přejeme vše nejlepší a zdravíme i naše nové, drahé POSILY!

I Vám k svátku hodně radosti a sluníčka na každém kroku.

Zase se někdy těšíme v Kouskování! A maminkách nabízíme kousky pro holčičky

na https://podpora.kousekpokousku.cz/kouskovani/

Kniha Úspěšná žena

V Knize Úspěšné ženy najdete rozhovor i s Martinou Mazancovou

A je venku🌟📖 Kniha Úspěšná žena byla pokřtěna na Konferenci plné příběhů ÚSPĚŠNÝCH žen v ostravském ImpactHub

Součástí knihy je i rozhovor s Martinou Mazancovou, předsedkyní správní rady NF Kousek po kousku a jednatelkou společnosti Pars Komponenty.

Vedle například Zlatuše Holušové, ředitelky Colours of Ostrava nebo digitální ženy Markéty Ubíkové, v ní najdete inspirativní příběhy dalších žen, které si s lehkostí vedou v mužském světe 💪

Autorka Renáta Ra Ptáčníková sepsala příběhy žen z Moravskoslezského kraje, které mají opravdu pestrý život a daří se jim skloubit mnoho rolí. Jsou důkazem, že ženský leadership má své místo i v odvětvích, které společnost vnímá jako ryze mužské.

Cílem konference bylo přinést nejnovější informace o nástrojích pro podporu rovných příležitostí.

Přání k novému roku 22

PF 2022

Ať jsme v příštím roce svědky příběhů, kdy dobro vítězí nad zlem.

Ať se dobro množí, jak to dokáží rostliny svými oddenky. Ať se ze srdcí 💖 těch, kteří ho mají dostatek, šíří ke všem 👨‍👩‍👧‍👧👩‍👩‍👧👨‍👩‍👦👨‍👩‍👧👩‍👩‍👧‍👧 .

Ať se ve zdraví potkáváme, tvoříme, inspirujeme.

Ať máme dost síly a rovnováhy ♾

Jestli nám chcete napsat své přání, adresa info@kousekpokousku.cz je k dispozici.

Děkujeme všem příznivcům, podporovatelům, dobrovolníkům!

Na každého jeho kousek dobra čeká. Třeba už v roce 2022!

S GIVTem pomáháte při svých online nákupech a nic Vás to nestojí.

Najdete si "KOUSEK" času?

Děkujeme všem, kteří už nakupujete on-line s 𝗚𝗜𝗩𝗧𝗲𝗺 a podporujete Nadační fond Kousek po kousku 💛, aniž by vás to cokoliv stálo 🙏

Vy, kdo ještě nemáte 𝗚𝗜𝗩𝗧 Pomocníka a přidáte si ho právě teď 👉 https://bit.ly/30Kc-pro-Nadacni-fond-Kousek-po-kousku , NF Kousek po kousku dostane automaticky 𝐛𝐨𝐧𝐮𝐬 𝟑𝟎 𝐤𝐨𝐫𝐮𝐧.

S GIVTím POMOCNÍKEM pak můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro KOUSEK. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět.

Akce platí 𝐨𝐝 𝟐𝟑. 𝟏𝟏. 𝐝𝐨 𝟐𝟓. 𝟏𝟏. 𝟐𝟎𝟐𝟏.

Děkujeme za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku, vážíme si toho. 🍀

KONCERT PRO KOUSEK

Chystáte se na koncert pro KOUSEK? Kdo jsou The STRINGZ?

Lucie Klasek, rodačka z Hrabyně, která je v Moravskoslezském kraji stále doma, i když většinu času tráví v Praze. Po studiích na Janáčkově konzervatoři v Ostravě projela kus světa, navnímávala hudební podhoubí v Americe a přes Vídeň se vrátila zpět plna nadšení k nevšednímu pojetí klasické hudby. Česká Vanessa Mae, jak je často přezdívaná, zapůsobila na porotu Československo má talent v uskupení FEMME2FATALE. Hraje s bubeníky Olega Sokolova, s DJ, tanečníky a stále přichází s novou invencí, dávat vystoupením další, vizuální rozměr. Největší láskou je její aktuální projekt - instrumentální trio The STRINGZ.

Alexander Christianov - fenomenální pianista a skladatel, který vystudoval kompozici u Borise Čajkovského v Moskvě. Je vyhledávaným pedagogem a neotřelým jazmanem, ale hudbu miluje napříč žánry. Propojování starého a nového ho naprosto nadchlo. Uvidíte sami, jak na pódiu září a rozdává kus ze sebe.

Ladislav Mariáš je další rodák moravskoslezský, který kvůli práci a studiu tráví víc času v Praze, ale v rodném Jistebníku je stále doma. Pochází z muzikantské rodiny a od malička nevybočuje z řady a hraje. Jeho tatínek vyučuje v ZUŠ v Bílovci. Láďa vystudoval obor violoncello na HAMU .Je členem Plzeňské filharmonie.

Koncert obohatí sólista Národního divadla Moravskoslezského - zpěvák, kterého s The STRINGZ pojí láska ke swingu a muzikálům - pan Tomáš Savka!

Zajímá Vás, jak zní styl, kterému se říká crossover? V čem je jejich projev jiný?

Pokud je neuslyšíte v sobotu při Slavnostním GALAVEČERU, uvidíme se společně v neděli v 18 hodin v kostele sv. Josefa na koncertě pro KOUSEK. Vstupenky https://podpora.kousekpokousku.cz/vstupenky/

Cena hejtmana MSK za společenskou odpovědnost za rok 2020 pro Nadační fond Kousek po kousku

Cena HEJTAMANA Moravskoslezského kraje za SPOLEČENSKOU ODPOVĚDNOST

2. září 2021 předal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák do rukou předsedkyně správní rady Ing. Martiny Mazancové Cenu hejtmana Moravskoslezského kraje za společenskou odpovědnost.

„ Ocenění vnímáme jako povzbuzení do další práce. Rádi budeme dál inspirovat okolí, lidi, kterým není život lhostejný a věříme, že ještě  v širším spektru a kontextu. Jsme přesvědčeni, že prostředky, které vzejdou z regionu, mají znovu pomáhat tady u nás.  Je mnoho těch, kteří už se zapojili. Těm, co začínají, nabízíme spolupráci na námi podporovaných aktivitách, společnou přípravu podpory na míru nebo možnost zapojit se do vlastního nadačního projektu Zahrada Hojnosti.

Přejeme si být nápomocni  všem, kteří  přemýšlí, jak a komu pomoci. Rádi s nimi budeme  sdílet naši desetiletou cestu poznání UMĚNÍ  DAROVAT, “ sděluje předsedkyně správní rady Ing. Martina Mazancová záměry Nadačního fondu a dodává: „Velice děkuji všem, kteří našemu nadačnímu fondu věnují, byť jen malý kousek pozornosti, podpory, zájmu. Jsme nadšeni, že se zapojuje stále více lidí. Práce je na tomto poli stále víc než dobrovolníků.“

The stringz

Podpořili jsme bouři strun

https://www.youtube.com/watch?v=-49HE-gAxok Popová houslistka Lucie Klasek neuvěřitelně atraktivním způsobem propojuje klasiku s popem 🎶💕a zvuk jejích houslí umí pohladit i nejtemnější kouty duše. 

Lucie pochází z Hrabyně. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a po své cestě do Ameriky, kam odjela za zkušenostmi, zakotvila ve Vídni, pak v Praze. 

Pořád je ale srdcem na severu Moravy a dlouho si přála natočit klip doma – v Beskydech. 

Když k realizaci došlo, účastnil se i Moravskoslezský kraj a kousek přišel také z Nadačního fondu Kousek po kousku.  STORM A. Vivaldiho v originální aranži se zhmotnil do obrazu pod Lysou, na Hukvaldech i zřícenině Vikštejn. 

Nejen díky spolupráci Lucie zahraje na SLAVNOSTNÍM GALAVEČERU při příležitosti 10 let kousků dobra. Koncert Lucie Klasek & The Stringz v sobotu 16. října – v kostele sv. Josefa ve Fulneku - proběhne v rámci Slavnostního galavečera a znovu ještě samostatně v neděli 17.10. 2021. 

Nadační akce přesunuta!

Nadační akce přesunuta!

Ano, už jsme zmiňovali… Slavnostní GALAVEČER proběhne nakonec 16. října. Věříme, že podzim už bude pro nás pro všechny přívětivější.

II.

II.

OBLEČ SVĚTLO

I MY tvoříme, radujeme se a šíříme zvuk a světlo.

Nyní můžete skrze instagramové portfolium nakupovat krásné kousky darované Vámi a těšit SEBE i své okolí po celý rok.

Fotografie z předávání grantů 2019

Fotografie z předávání grantů 2019

Dne 19.6.2019 v kostele sv. Josefa ve Fulneku, proběhlo slavnostní setkání a předání grantů z Klášterního kouskování 2019. Fotografie z předávání grantů 2019 najdete ZDE

Klášterní kouskování 2019

Klášterní kouskování 2019

Už se to blíží ! :) PRO CELÝ OBRÁZEK KLIKNI ZDE

Ježíšek naděloval v bíloveckém domově pro seniory…

Ježíšek naděloval v bíloveckém domově pro seniory…

Babičky a dědečkové z Domova pro seniory v Bílovci napsali Ježíškovi svá přání. V našem nadačním fondu jsme se rozhodli Ježíškovi pomoci a to tím, že jsme 20.12.2018 nadělili dárky a společně jsme si zazpívali koledy… V očích klientů domova jsme viděli velikou radost a to udělalo na oplátku obrovskou radost nám.

Společně s Vámi jsme naplnili vánoční poselství vzájemného sdílení radosti. Díky vám babičky a dědečkové nebyli o Vánocích sami…

Více fotek na našem FACEBOOKU ZDE KLIKNI.

OTEVÍRÁME KOUSEK !

OTEVÍRÁME KOUSEK !

Otevíráme pro Vás KOUSEK PROSTORU, KTERÝ POTĚŠÍ ŠATNÍK A TŘEBA I VAŠE SRDCE. 22.11.2018 v 16:30 v Dobročinném obchůdku, těšíme se na Vás ! :)

PROMĚNY MĚSTA

PROMĚNY MĚSTA

Další část výtěžku z Klášterního kouskování 2018 putoval na výtvarný workshop PROMĚNY MĚSTA pro žáky II. stupně na obou základních školách ve Fulneku. Vedla ho Magdaléna Feilhauerová a zúčastnilo se ho 140 žáků, kteří přicházeli s nápady o budoucí podobě města. Zde jsou některé z návrhů: muzeum látek v areálu Retexu; stěna pro legální graffiti a skatepark v areálu Romo; místa odpočinku (lavičky) na Jelením kopci; bludiště z živých keřů na zámku; občerstvení KFC v bývalé jídelně Romo… :-)

Model města Fulneku má svůj vlastní stůl

Model města Fulneku má svůj vlastní stůl

Vlastní stůl pro model města Fulneku jsme zadali zhotovit místnímu stolaři, který se postará o to, aby byl funkční, bytelný i krásný. Také tento stůl bude pořízen z Klášterního kouskování 2018!

Novinka na facebooku Nadačního fondu

Novinka na facebooku Nadačního fondu

Matěj už má zabaleno a i díky Vám vyráží za svým snem. Sleduj jeho dobrodružnou cestu s námi na facebookových stránkách.

Rozšíření historického modelu města Fulnek

Rozšíření historického modelu města Fulnek

V roce 2015 se nám podařilo díky Vaší skvělé podpoře realizovat první část modelu města Fulneku z 18.století, který je v současnosti přístupný veřejnosti v Kostele sv. Josefa. Na modelu se stále pracuje. Každý ročník (2016, 2017 a 2018) se model města Fulneku z 18 století rozšiřuje a my se tak můžeme těšit na tohle úžasné dílo. Na obrázku můžete vidět historický model kláštera z 18. století.

Klášterní kouskování

Klášterní kouskování

Dobročinné rozlévání svařeného vína s Nadačním fondem Kousek po kousku

Dobročinné rozlévání svařeného vína s Nadačním fondem Kousek po kousku

V adventním čase v sobotu 9.12. 2017 za spolupořadatelství Nadačního fondu Kousek po kousku proběhla v Praze na staroměstském náměstí charitativní akce “Rozlévání svařeného vína“.

Cílem této charitativní akce bylo ze získaných drobných finančních příspěvků podpořit “vyjímečného člověka” z řad mladých lidi s handicapem a to jeho konkrétní terapeutický program.

Na celé akci se aktivně podílela i Mgr. Lucie Friedrichová, která dne 25.12.2017 tragicky zahynula ve Vysokých Tatrách. Byla příkladem člověka, který umí dát i pomáhat a to vše s láskou.

Sdílela hodnoty, které se v Nadačním fondu Kousek po Kousku snažíme po mnoho let naplňovat. I díky Lucce se sám podařilo získat částku 7 500,- Kč.

Děkujeme ti Lucko, navždy zůstaneš v našich srdcích. S úctou, za Nadační fond Kousek po Kousku, Petr Řehák

Obrazová vzpomínka na v minulém grantovém kole podpořené projekty - Fulnek tvůrčí a zručný

Obrazová vzpomínka na v minulém grantovém kole podpořené projekty - Fulnek tvůrčí a zručný

Než se Správní rada stihne sejít a rozhodnout o letošní podpoře pro zaslané grantové žádosti. Připomeňme si obrazem několik vloni podpořených úspěšných projektů.

Tato fotka pochází ze skvělé květnové akce Fulnek zručný a tvůrčí připravený Světlanou Markovou a jejími kolegyněmi z fulneckého Klubu paličkářek. Děkujeme!

Letošní Klášterní kouskování vůbec nejúspěšnější!

Letošní Klášterní kouskování vůbec nejúspěšnější!

Děkujeme moc všem!

Krásná kniha o historii Kapucínského kláštera podpořena i loňským Kouskováním je na světě!

Krásná kniha o historii Kapucínského kláštera podpořena i loňským Kouskováním je na světě!

Kniha “Dům v zahradě páně” o historii Kapucínského kláštera ve Funeka autora Zdeňka Orlity je už k dostání k zakoupení například ve fulneckém informačním centru anebo přímo v Kostele sv. Josefa př Kapucínském klášteře ve Fulneku.

Nadační fond Kousek po kousku je hrdým partnerem této krásné knihy, která byla podpořena i díky všem, kteří přispěli během loňského Klášterního kouskování.

Představujeme dalšího držitele letošního nadačního příspěvku - Magdalénu Feilhauerovou!

Představujeme dalšího držitele letošního nadačního příspěvku - Magdalénu Feilhauerovou!

Jedním z grantistů, který nám dělá velkou radost, je už nějaký čas Magdaléna Feilhauerová – místní mladá talentovaná umělkyně, které jsme v minulosti přispívali na náročné studium střední umělecké školy v Uherském Hradišti. Letos jsme Magdalénu podpořili v jejím skvělém nápadu vyrobit zábavné vzdělávací materiály pro místní děti při návštěvě různých fulneckých pamětihodností a muzea, tak jak je tomu ve světě již dávno běžné.

O tom, že Fulnecko není Magdaléně vůbec lhostejné, svědčí i spousta krasných vymalovaných prostor (jako např. autobusová zastávka, kavárna, škola či mateřská školka), které výrazně ožily pod jejíma kreativníma rukama.

Budeme se těšit na další realizace a nápady!

I letos pokračujeme v podpoře Zámku Bílovec!

I letos pokračujeme v podpoře Zámku Bílovec!

Už několik let podporuje i svým kouskem Nadační fond Kousek po kousku také Kuratorium Zámku Bílovec. Tato skvělá nezisková organizace pravidelně oživuje krásný bílovecký zámek divadlem, výstavami, koncerty a nejrůznějšími akcemi pro děti i dospělé.

S konkrétními akcemi i historií zámku se můžete seznámit na jejich webových stránkách www.zamekbilovec.estranky.cz

Výsledky podzimního grantového kola jsou tady!

Výsledky podzimního grantového kola jsou tady!

Celkem bylo podpořeno 9 krásných projektů, mezi nimi například i léčebná hipoterapie organizovaná pro děti s handicapem Speciální ZŠ a MŠ v Novém Jičíně na tamním ranči Hermelín.

Více informací nejen o tomto projektu naleznete na tomto v sekce “Projekty”.

Vyhlašujeme další otevřené grantové kolo!

Vyhlašujeme další otevřené grantové kolo!

Přihlašte se se svými nápady a projekty do aktuálního grantového kola s uzávěrkou 7. září 2016!

Více informací naleznete na našem webu v sekci “Chcete žádat” nebo se případně obraťte na hlavní koordinátorku Nadačního fondu Elišku Děckou eliska@kousekpokousku.cz.

Pozor: Foto pouze ilustrační!:) Těšíme se na Vaše nápady!

Karolínka Dejová a Klášterní Kouskování 2016

Karolínka Dejová a Klášterní Kouskování 2016

Část z výtěžku letošního Kouskování poputuje ke Karolínce Dejové a její rodině, která nyní šetří na přídavný motor k jejímu invalidnímu vozíku, který by jí usnadnil pohyb mimo domov.

Kája se totiž sice narodila se svalovou dystrofií a hypotonií, to ji však v žádném případě nemůže zastavit v jejím tančení, malování či hraní na flétnu.

Přijďte se podívat na Kouskování, kde Karolínka – mimo jiné také držitelka ceny Zlatý oříšek pro talentované děti – osobně zatančí s Eliškou Jeřábkovou.

Celý článek, který o Karolínce vyšel v časopise Překvapení, si můžete přečíst na našich Facebookových stránkách anebo na www.klasternikouskovani.cz.

Slavnostní předání historického modelu města Fulnek 6.12. před adventním koncertem v Kostele sv. Josefa ve Fulneku

Slavnostní předání historického modelu města Fulnek 6.12. před adventním koncertem v Kostele sv. Josefa ve Fulneku

Nadační fond Kousek po kousku co nejsrdečněji zve na slavnostní předávání trojrozměrného historického modelu města Fulnek realizovaného za pomocí dochovaných archivních kreseb, které se uskuteční v rámci nadcházejícího adventního koncertu v Kostele sv.Josefa ve Fulneku tuto neděli 6. prosince od 16:00.

Na realizaci jedinečného modelu přispěl Nadační fond Kousek po kousku společně se všemi z Vás, kteří si zakoupili nějaký ten módní kousek v rámci dobročinného bazaru Klášterní kouskování.

Za Vaši přízeň Vám moc děkujeme!

Kouskování pomáhá dál i po svém ukončení!

Kouskování pomáhá dál i po svém ukončení!

Zajímá Vás, co se stalo s oblečením, které se nepodařilo prodat během pár dnů Klášterního kouskování ve Fulneku?

Nadační fond Kousek po kousku se spojil se svým partenerem z minulých let, neziskovou organizací ADRA, a ovdvezl neprodané oblečení do jejího nově otevřeného charitativního obchodu v Ostravě-Vítkovicích. Tam zase snad dobře poslouží dalším lidem.

2. ročník Klášterního kouskování již 23. května!

2. ročník Klášterního kouskování již 23. května!

Nadační fond Kousek po kousku a Comenius Fulnek pořádají 23. května od 14:00 v Kostele sv. Josefa ve Fulneku za podpory Harper´s Bazaar Charity dobročinný bazar s oblečením a doplňky již od pouhé stokoruny.

Koupí přispějete na záchranu kláštera u Kostela sv. Josefa ve Fulneku ve správě Muzea Novojičínska, p. o., oživení místního historického dědictví a aktivity Mobilního hospice Ondrášek.

Více informací naleznete již brzy zde anebo na Facebook stránce Nadačního fondu kousek po kousku.

Rodí se nový audioprůvodce městem Fulnek!

Rodí se nový audioprůvodce městem Fulnek!

Spolek Comenius Fulnek pracuje v těchto dnech díky podpoře nadačního fondu Kousek po kousku na vytvoření audioprůvodce městem Fulnek v rámci projektu s názvem Cesta města.

Od zahájení projektu byly vytvořeny texty k vybraným fulneckým památkám a zajímavostem (např. Památník J.A.K, Knurrův palác, zámek, morový sloup apod.), které byly přeloženy do angličtiny, němčiny, francouzštiny a polštiny. Následně budou rodilými mluvčími namluveny tak, aby v nové turistické sezóně mohl audioprůvodce sloužit českým i zahraničním návštěvníkům Fulneku.

O dalším vývoj tohoto inovativního, krásného projektu Vás budeme i nadále informovat!

Nadační fond Kousek po kousku podporuje i mladé talenty!

Nadační fond Kousek po kousku podporuje i mladé talenty!

Mezi jedny z nejaktivnějších letos podpořených žadatelů v rámci našeho jarního grantového kola patří Magdaléna Feilhauerová, které Nadační fond Kousek po kousku přispívá na její studia Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti.

Na fotografii Magdaléna zkrášluje novou Komenského kavárnu ve Fulneku, mimo to ale také stihla třeba namalovat dětem tygří obličeje v rámci doprovodného programu další Nadačním fondem podpořen akce “Fulnečky”.

Komenského kavárna Fulnek zase poskytla Nadačnímu fondu sladký dar pro vítěze dětské obrázkové soutěže v rámci Klášterního kouskování, dobročinné akce na podporu revitalizace Kapucínské kláštera ve Fulneku. No není to hezké, když si všichni navzájem pomáháme?

Občanské sdružení Morfé vydalo za pomoci Nadačního fondu Kousek po kousku sbírku básní Marie Farné

Občanské sdružení Morfé vydalo za pomoci Nadačního fondu Kousek po kousku sbírku básní Marie Farné

Nevšední kniha barevných básní místní autorky Marie Farné byla trefně pojmenována “Paleta bezejmenného malíře”. Více jak dvacítka krátkých básní je doplněna jednoduchými ilustracemi Milana Farného. Úvodní strana sbírky pak byla vybarvena žáky ZŠ Slunečnice ve Studénce. Zájemci o sbírku se mohou obrátit na občasnké sdružení Morfé anebo na náš Nadační fond Kousek po kousku.

Klášterní Kouskování přineslo přesně 60 000 Kč na podporu fulneckého kláštera!

Klášterní Kouskování přineslo přesně 60 000 Kč na podporu fulneckého kláštera!

Nadační fond Kousek po kousku chce moc poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili do úspěšného Klášterního Kouskování.

Výsledná získaná částka 60 000 Kč je pro nás velkým povzbuzením do budoucna i hřejivým vyjádřením Vaši důvěry v naši činnost.

Celý text oficiálního poděkování je umístěn na Našich facebokových stránkách “Nadační fond Kousek po kousku”.

Klášterní Kouskování! V sobotu 31. května a v neděli 1. června v Kostele sv. Josefa ve Fulneku

Klášterní Kouskování! V sobotu 31. května a v neděli 1. června v Kostele sv. Josefa ve Fulneku

Nadační fond Kousek po kousku a o. s. Comenius Fulnek pořádají v Kostele sv. Josefa ve Fulneku dobročinný bazar s oblečením a dalšími hezkými věcmi, jejichž koupí přispějete na záchranu kláštera a oživení dalších místních památek, které potřebují naši pomoc.

Součástí programu bude i výtvarná soutěž dětí fulneckých ZŠ „Jak si představujete klášter v novém kabátě?“ Obrázky budou prodejné a výtěžek z nich opět poputuje na záchranu kláštera.

Přijďte si vybrat módní kousky, co zahřejí Vaše tělo i duši a pomůžou k záchraně kláštera!

Více informací naleznete na: http://www.kousekpokousku.cz/pdf/klasterni-kouskovani-tiskova-zprava.pdf nebo na naší facebookové stránce.

Pokřtěna kniha Ostrava za ostnatými dráty

Pokřtěna kniha Ostrava za ostnatými dráty

V ostravském klubu Fiducia byla pokřtěna nevšední kniha historika Vojtěcha Vlčka “Ostrava za ostnatými dráty” obsahující rozhovory s pamětníky nacistické a komunistické perzekuce. Obsáhlá publikace o více než 400 stranách přináší řadu unikátních dobových dokumentů z archivů, fotografií a dalších atraktivních materiálů, přičemž mnohé jsou veřejně publikovány poprvé. Nadační fond Kousek po kousku je rád, že i on mohl přispět svým kouskem k takto unikátnímu historickému projektu.

Pohádkové bruslení s Vendou 27. prosince v Novém Jičíně

Pohádkové bruslení s Vendou 27. prosince v Novém Jičíně

Fotkou z loňského ročníku Vás zveme na letošní Pohádkové bruslení s Vendulou Ostřanskou, instruktorkou zumby a dalších pohybových aktivit nejen pro děti. Vendula pomáhá rozhýbávat děti po celém Novojičínsku a Nadační fond Kousek po kousku je rád, že může pomoci, aby její programy byly dostupné pro všechny děti bez rozdílu. Přijďte se 27.12 od 17:00 podívat na pohádkový zimní stadión v Novém Jičíně a sami uvidíte, jak dokáže pohyb a dobrý nápad děti rozparádit!

Setkání fulneckých spolků

Setkání fulneckých spolků

V listopadu se v oratoři kostela sv. Josefa ve Fulneku uskutečnilo v rámci Nadačním fondem podpořeného projektu “Fulnek žije, ne že ne!” a za účasti fulnecké starostky Jany Mocové setkání fulneckých spolků. Přítomní zástupci představili svou činnost a vzniklo snad i několik budoucích spoluprací. Pokud máte zájem dozvědět se více a získat kontakty na jednotlivé spolky, kontaktujte prosím organizátorku Terezu Klevarovou na info@comeniusfulnek.cz.

Předvánoční tvoření ve fulneckém klášteře se blíží

Užijeme si radost z tvoření společně?

Rezervujte si své místo včas!

Zastavte se spolu s námi v předvánočním čase. Pod vedením floristky Veroniky Šichorové si kousek po kousku vyrobíme věnec pro adventní čas a naučíme se techniku vázání i další profesionální triky. Vše bude pro Vás připraveno, včetně svíček.

Stačí jen poslat SMS na tel. 702 022 975

Už navždy budete vědět, jak na to!

Produkty ze Zahrady HOJNOSTI na KLÁŠTERNÍM KOUSKOVÁNÍ

Přijďte se podívat o víkendu do kostela sv. Josefa ve Fulneku, kde bude mimo jiné k zakoupení hodně z darů naši kouzelné Zahrady HOJNOSTI.

Vše Vám tady, ve zprávě, neukážeme, ale těšit se můžete na sušené byliny, včetně slézu, levandulí, měsíčku a dalších. Mnoho z produktů se hodí také jako dárky a tak už můžete smýšlet i na ty pod stromeček.

Nákupem v kostele sv. Josefa při VIII. ročníku Klášterního Kouskování podpoříte:

 1. Záchranu starých ovocných stromů ve fulnecké klášterní zahradě.

2. Novou výsadbu stromů pro další generace v Zahradě HOJNOSTI

3. A HLAVNĚ si přejeme vytvořit základ finanční podpory na léčbu úžasného 7letého Mikuláše Adamčíka, který má diagnostikovaný dětský autismus. Díky nové léčbě v zahraničí stojí před velkou šancí na zlepšení. Celý příběh Mikyho a jeho rodiny brzy zveřejníme.

Jurij Tarča ze Studénky dokončil závod v rámci Světového poháru IUTA

Jurij Tarča je 20násobným IronManem. Dokázal to!

 1. září těsně před 20.hodinou dokončil Jurij Tarča ze Studénky jako jediný a první Čech poslední kilometr závodu DOUBLE DECA Ultratriatlonu.

20násobný železný muž má za sebou 844 km běhu, 3 600 na kole a 76 km v bazénu.

Od 20. srpna 8.00 h ze sebe ve Švýcarsku vydal vše, co natrénoval a dokázal to. Posunul hranice a otevřel možnosti dalším... Je první, opravdu první Čech, který to zvládl. A navždy bude.

NF Kousek po kousku podporuje ty, kteří svým konáním inspirují ostatní. Jurij je důkazem, že hranice jsou často jen v našich hlavách a hlavně, že začít se dá kdykoli.

Jurij děkuje všem, za tolik důležitou podporu. Vaše zprávy byly hnacím motorem a pomáhaly na cestě k cíli ze všeho nejvíc.

Jurij s kolem

I letos podporujeme Jurije Tarču

Už loni Jurij Tarča přesvědčil, že hranice, co zmůže silná mysl a vytrénované lidské tělo, se stále posouvá.

Dokázal, o čem léta snil. Přibližně před rokem získal ve Švýcarsku titul 10násobného Ironmana. Uplaval 38 km, ujel 1 800 km na kole a 422 km uběhl. Do Česka se vrátil s vírou, že své cíle ještě posune. Věděl, že pokud vylepší své zázemí při závodu, které ani zdaleka nebylo na profesionální úrovni a připraví se ještě lépe na počasí, zvládne klidně víc.

Očekávaný okamžik nastává. V neděli 20. srpna v 8 hodin odstartuje Jurij ve švýcarském městě Buchs závod o titul 20násobného Ironmana. Čeká ho tentokrát 76 km plavání, 3 600 km na kole a na závěr 844 km běh. Spolu s 9 muži a 4 ženami, kteří se sjedou z různých koutů světa, zkusí pokořit cíle, které se jeví skoro jako nemožné.

První závod takovéhoto rozsahu startoval poprvé v Mexiku v roce 1998. Od té doby proběhly další 3 podobné závody a jen 18 závodníkům z celého světa se podařilo závod dokončit.

Stane se Jurij Tarča ze Studénky ve svých 54 letech prvním 20násobným ironmanem Česka? Zvládne v limitu 30 dní výzvy, které si předsevzal?

A co Jurij vzkazuje?

"Pokud vše zvládnu v limitu 30 dní, doběhnu s českou vlajkou s ještě větší hrdostí než loni. Budu prvním Čechem s titulem 20násobného Ironmana. Ale nepředbíhejme. Čeká mě velký výkon. Budu rád, pokud mě budete sledovat na Jurij Tarča, nasdílíte případný úspěch a pokud zjistíte, že není vše růžové, povzbudíte mě. Každý vzkaz z domova, odsud z České republiky je pro mě nesmírně cenný. Možná ani netušíte, jak. Tak držte palce. Ozveme se v neděli na mých sítích."

Na svém dresu má Jurij Tarča pod logem NF KPK napsáno: "Podporujeme ty, kteří svou pílí a vytrvalostí inspirují svět". Přesně. Přesně tohle je JURIJ.

Tak hodně štěstí 💛

Přijďte s námi tvořit spolu. Každé úterý 16:00 - 18:00

Dobrovolnické úterky

Počasí se umoudřilo a na Zahradě Hojnosti se rozběhnou práce, které jsou potřeba. Pokud se rozhodnete přidat se - občas, přijít poklábosit, pokochat se do naší klidné oázy, budeme moc rádi.

Strčit ruce do hlíny, poslouchat ptáky, pobýt s ostatními a užít si výsledek, který je hned vidět je blahodárné... mysl si odpočine, duše pookřeje a tělo se protáhne.

Vezměte si pevnou obuv a rukavice . Zbytek je na nás . Těšíme se.

věnec ze jmelí - dveře kláštera

Adventní koncerty v Kostele sv. Josefa a vánoční ozdoby ze Zahrady HOJNOSTI

Pokud jste se rozhodli přijmout pozvání Comenia Fulnek na adventní koncerty pořádané vždy v neděli v kostele sv. Josefa , máte možnost vybrat si z věnců, kytic a ozdob, které vyrábějí naše dobrovolnice z darů Zahrady HOJNOSTI. Přijďte se podívat. Vždy před a po koncertě probíhá prodej, který podpoří další fungování prostoru Zahrady HOJNOSTI

Figurína v klášteře...

Klášterní KOUSKOVÁNÍ 2022 vyneslo 61 380 Kč

Děkujeme všem!

Dobrovolníkům, kteří vše s láskou připravili a byli k dispozici celých 5 dnů v klášteře...

Spolkům, které se zapojily, zejména K pramenům a Comenius Fulnek...

Vám, kteří jste zašli a zakoupením kousků či darů Zahrady HOJNOSTI přispěli

Díky Vám akce vynesla 61 380 Kč a peníze byly vloženy na transparentní účet JURTA pro Zahradu HOJNOSTI ve Fulneku č. 30 10 75 890/0300. Nadační fond ihned sumu zdvojnásobil a s dary na ůčtu jsme se přiblížili k polovině částky, kterou střádáme na doplatek JURTY.

Obrovský kus skvělé a svědomité práce odvedly hlavní aktérky Ivana Ježová, Veronika Štalcerová Šichorová a Lenka Daňová. Měly k sobě plno dalších nadšenců, i těm z celého srdce děkujeme. Za podporu díky také ambasadorce Sáře Lyčkové.

Klášterní kouskování. Zveme Vás na dobročinný bazar 6. - 10. října 2002 v Kostele sv. Josefa Fulnek

Těšíme se, že se za námi zastavíte. Potkáme se v klášteře, který zase ožije?

Železný muž Jurij Tarča ze Studénky

Fandíme Jurijovi Tarčovi - neuvěříte, co se chystá zdolat

Tohle je Jurij Tarča ze Studénky.

Další hrdina, který inspiruje nejen své okolí. A že má čím.

Jako jediný Čech se nominoval na Mistrovství světa v Ultra Triatlonu, ve variantě Deca Continuous.

Zdolá 10násobek triatlonové tratě, což je neuvěřitelných 2 260 km.

Disciplíny jsou dokončeny najednou. Nejprve ho čeká 38 km plavání 🏊‍♂️, pak 1 800 km na kole🚴‍♂️ , a nakonec desetinásobný maraton🏃‍♂️ , což je 422 km běhu.

Vše musí zvládnout za 345 hodin, to je 14,4 dne. Neuvěřitelné.

Od 14. do 29. srpna budeme fandit 🙌🙌🙌

Jura odjíždí do švýcarského města Busch a NF Kousek po kousku mu přispívá na cestu. No řekněte sami… tolik dřiny přece zaslouží pozornost a podporu! Hodně sil na poslední fázi tréningu, přejeme.

Hurá na prázdniny!

Užívejme výjimečný čas ve zdraví a radosti!

Den Země

22.4. se slaví DEN ZEMĚ 🌏

Měli bychom ji oslavovat každý den, a to udržitelným způsobem života. Žádnou náhradní planetu totiž zatím nemáme.

Nakupování stále nových fast fashion kousků, nadmíra produkce oděvního průmyslu a možná i lidská rozmařilost zajistila, že oblečení hraje prim ve znečišťování planety.

Proto s upřímnou vírou v postupnou nápravu podporujeme udržitelnost a maximální využitelnost ♻️

Nákup kousků z druhé ruky ️je možná větší "kousek", než si myslíte. Pro planetu a v případě Kouskování i pro projekty NF KPK.

A jak slavíte Den Země vy? 🤍

logo sociální kliniky

Podpora Sociální kliniky pokračuje! Říct si o pomoc je normální a terapie jsou zdarma

Sociální klinika poskytuje terapie všem, kteří se dostanou do svízelné akutní životní situace nebo se rozhodli řešit dlouhodobé potíže. Tedy chtějí i přes tíživé období udržet otěže nad svým životem a hledají jen krátkodobou podporu a oporu. 🌞 💛

Na klinického psychologa se často čeká velmi dlouho a na terapeutická sezení třeba chybí prostředky.

Sociální klinika je skvělým řešením, protože díky příspěvkům nadací, nadačních fondů a dalších dárců jsou terapie ZDARMA.

I náš Nadační fond kousek po kousku opět loni přispěl částkou 30 000 Kč, protože jsem přesvědčeni, že tato služba je neuvěřitelně potřebná.

Pokud byste kdykoli pomoc hledali, registrujte se na stránkách sociální kliniky.
https://www.socialniklinika.cz/pro-zajemce#jak-se-prihlasit

Sociální klinika naopak stále rozšiřuje řady odborníků, terapeutů. Momentálně poptává pomoc krizových interventů.
https://www.socialniklinika.cz/o-nas#aktualne

přesně v den narozenin zveřejňujeme YT kanál kousek po kousku, kde je zaznamenaná celá oslava

NAROZENINY - PRÁVĚ DNES

Drazí příznivci Kousku 💛 Právě dnes slaví Nadační fond Kousek po kousku 10. narozeniny 🥂

Přesně před 10 lety dostal do vínku obrovskou chuť a touhu pomáhat tam, kde je potřeba a rozdávat kousky obra všude, kde bude díky nim život o kousek lepší.

Pokud jste s námi slavili v říjnu v kostele sv. Josefa ve Fulneku víte, že jsme prožili nádherný víkend plný sounáležitosti a opravdové přátelské energie, která z Fulneku zářila až daleko za jeho hranice.

Méně či více jsme připomenuli všech 110 projektů, mezi které bylo rozděleno více než 3 miliony korun.

Vzdali jsme hold všem dobrovolníkům, kteří se po celou dobu zapojovali, představili vlastní projekt Zahrady HOJNOSTI 💚 a prozradili i budoucí plány.

Protože jste všichni nemohli být s námi, posíláme krátkou ochutnávku.

https://www.youtube.com/watch?v=64YLGS8O-fo

V případě, že chcete sdílet více, zaznamenali jsme průběh večera včetně představení projektů a výzvy na nový projekt spojený se Zahradou Hojnosti 💚 Najděte si YouTube kanál Kousekpokousku https://www.youtube.com/watch?v=LHYj0JTFp1Q&list=PLQ8FdzIvOPgzkQbS0Ofdh3llf__vBYM0s&index=3

Milí příznivci a podporovatelé, na naší platformě https://podpora.kousekpokousku.cz/ se můžete jakkoli a kdykoli přidat nebo jen sledovat naše malé kousky snažení a být s námi 😊

Dovolte, abychom Vám v adventním čase popřáli krásné Vánoce 🎄🎄🎄 v kruhu svých blízkých, zasloužený odpočinek, pohodu a pevné zdraví.

#srdečně

Nadační Fond Kousek po kousku 💛

Matěje pozvali na Českou ambasádu v Pekingu.

Matěj Číp je na studijním stipendijním pobytu v Číně - i s cimbálem

Matěj Číp, kterého od začátku jeho snu podporuje také NF Kousek po kousku, je momentálně na další studijní cestě. Jako jediný Čech studuje hru na cimbál ve Spojených státech a teď dokonce v Číně.

Matěj nám od čínské zdi poslal krásný pozdrav - koukněte na náš FB - je to srdcař ❤.

Takto trávil 28. říjen. 103. výročí vzniku Československa oslavil na slavnostní recepci na České ambasádě v Pekingu.

Matěj je zkrátka důkazem, že když se chce..... znáte to.

Pozvánka a program SLAVNOSTNÍHO GALAVEČERA - 16. října

OSLAVA 10 LET KOUSKŮ DOBRA BUĎTE U TOHO! VSTUPENKY V PRODEJI!

Oslavte s Nadačním fondem Kousek po kousku 10 let.

Co už prozradíme?

Svou účastí, zakoupením vstupenky, podpoříme snažení mnoha desítek dobrovolníků.

Uslyšíme, jak kousek z nadačního fondu některým z nás změnil a nasměroval život.

Uvidíme, které modely z Kouskování nakoupíme v nadačním eshopu.

Přivítáme hosty, kteří přijdou nejen popřát a pobavíme se u mnoha vystoupení.

V závěru si užijeme nevšední koncert Lucie Klasek/The STRINGZ, kteří nás provedou od klasiky až k rocku.

Dobří lidé, dobroty a neotřelé prostředí fulneckého kláštera.

Tak co? Už máte svou vstupenku? https://podpora.kousekpokousku.cz/vstupenky/

Plakát s pozvánkou na akci

Sobota v Zahradě HOJNOSTI

ZVEME VÁS na Zahradu HOJNOSTI 💚🌼🍀, na historicky první WORKSHOP ! Pokud věříte v sílu a moc bylin, využijte příležitosti načerpat zkušenosti od úžasné odbornice Míši Brošové. Jde o setkání ze seriálu Rok (s) bylinkářkou a jsme rádi, že proběhne právě u nás.

V SOBOTU 14.8.2021 v Zahradě HOJNOSTI 💚🌼🍀

09:00 - 12:00 ✔ prohlídka a samosběr

12:00 - 14:00 ✔ výroba MĚSÍČKOVÉ masti s bylinkářkou Míšou

Dopoledne je ZDARMA, workshop od 12ti hodin stojí 300 Kč. V ceně je materiál, pomůcky, výklad a podpora dalšího rozvoje Zahrady HOJNOSTI. Měsíček si sami natrháte, a pod vedením Míši, vyrobíte vlastní zázrak z přírody, který nemá chybět v žádné domácnosti. Nezapomeňte na pevnou obuv a ochranu proti sluníčku, pokud bude 😎 a taky něco na psaní, aby Vám cenné informace zůstaly napořád. Ostatní je zajištěno.

Jestli chcete vědět, kdo je Míša Brošová, hledejte na FB misa.cotoumisbylinami a věřte, ta fakt umí 🌿👏

O Zahradě HOJNOSTI čtěte zde 👉 https://www.kousekpokousku.cz/zahrada-hojnosti

Pokud se chcete přidat k podpoře Zahradě Hojnosti, můžete 👉 https://podpora.kousekpokousku.cz/ze-zahrady-hojnosti/

Dualita a její rovnováha

ROVNOVÁHA

Fráze? Nikoli!

Světová zdravotnická organizace / WHO / definuje ZDRAVÍ jako stav úplného tělesného, duševního a sociálního blaha nebo také stav úplné tělesné, duševní a sociální pohody.

 

Ano, být v rovnováze – znamená cítit se skvěle. Hledejme ji. Vyvažujme. Co pro ni děláme? Mnohdy stačit uvědomit si, kde je pomyslný střed a kde jsme my.  

 

Rovnováze se věnují i stěžejní projekty NF letošního roku. Sociální klinika, Intervence pro AUTISMUS i vlastní nadační projekt Zahrada HOJNOSTI, která má mimo jiné i významný terapeutický kontext.

Pohlednice od Matěje Čípa

Pozdrav z Ameriky od Matěje Čípa

Matěj Číp z Hodslavic požádal v roce 2018 o chybějící kousek financí, aby mohl se svým cimbálem odletět za oceán a začít studovat hru na cimbál ve Spojených státech. Vše klaplo a Matěj o sobě dává pravidelně vědět . Moc rádi se dělíme o jeho úspěchy i radosti. Matěji, ani netušíte, jak moc pro nás Vaše úspěchy a sdílení znamenají. Moc Vám držíme pěsti , děkujeme a zdravíme

III.

III.

Těšíme se viděnou na dalším ročníku Klášterního kouskování v roce 2021

do té doby na KLIKanou

Více na www.instagram.com/kouskovani

Od srdce Váš kouskovací tým

Benefiční koncert - Vojta Violinist

Benefiční koncert - Vojta Violinist

Milí přátelé Nadačního fondu Kousek po kousku, máme pro vás skvělou zprávu. Naše pozvání zahrát si v kostele sv. Josefa přijal multiinstrumentalista Vojta Violinist. 14. 11. 2019 od 18. hodiny zněla kostelem krásná hudba keltských houslí, didgeridoo a dalších ethnonástrojů, která vykouzlila překrásnou atmosféru.

Díky vám, návštěvníkům benefičního koncertu se nám podařilo nashromáždit částku 22 150,-Kč. Moc vám děkujeme. Věříme, že jste si užili krásný podvečer a zároveň jste podpořili dobrou věc. “pokračování v odkazu” -PRO CELÝ ČLÁNEK + FOTOGRAFIE A VIDEO KLIKNI ZDE

KOUSKOVÁNÍ 2019

KOUSKOVÁNÍ 2019

Kouskování 2019 se pomalu blíží tak ho nezmeškej a přijď se podívat a podpořit kousek dobra. A to 18 až 22 května v kostele Sv. Josefa ve Fulneku.

Těšíme se na Vás.

Otevírací doba obchůdku KOUSEK

Otevírací doba obchůdku KOUSEK

Viz. Obrázek

Pozvánka na výstavu ze ŠUPLÍKU!

Pozvánka na výstavu ze ŠUPLÍKU!

Zahájení výstavy proběhne společně s otevřením obchůdku KOUSEK ve čtvrtek 22.11.2018 v 16.30h na Malé Straně 297 ve Studénce tak neváhej a doraž ! :)

Výletiště v Děrném už je hotové

Výletiště v Děrném už je hotové

Nadační fond Kousek po kousku podpořil z Klášterního kouskování 2018 výstavbu výletiště s krytým posezením a ohništěm, kam může zavítat na výlet, na piknik kdokoliv – i vy! Výletiště se nachází v malebné místní části „Hluboké“ a budete překvapeni krásným výhledem na Beskydy, na louky a lesy okolo. Dojdete k němu z Kostelce, když odbočíte na polní cestu u sakrálního dřevěného obrazu sv. Františka.

Poděkování s cimbálem za oceán

Poděkování s cimbálem za oceán

V mimořádné výzvě bylo vybráno 44 022,40 Kč! Všem moc děkujeme. Poděkování od Matěje naleznete zde.

Mimořádná výzva na podporu studia Cimbálu pro Matěje Čípa v USA.

Mimořádná výzva na podporu studia Cimbálu pro Matěje Čípa v USA.

Více informací o Matěji a o tom jak ho podpořit naleznete zde.

DÍKY VÁM

DÍKY VÁM

….celé pdf

NFKPK VÁS ZVE NA PŘEDNÁŠKU ODEMYKÁNÍ DĚTSKÉHO POTENCIÁLU

NFKPK VÁS ZVE NA PŘEDNÁŠKU ODEMYKÁNÍ DĚTSKÉHO POTENCIÁLU

Nadační fond Kousek po Kousku Vás zve na přednášku JANA MÜHLFEITA a KATKY NOVOTNÉ dne 10. dubna 2018 17:30 v KAPUCÍNSKÉM KLÁŠTEŘE VE FULNEKU s názvem “ODEMYKÁNÍ DĚTSKÉHO POTENCIÁLU”

Malé info pro návštěvníky:

-200KČ / OSOBA

-Přednáška je vhodná pro děti nad 10 let

-Vstupenky si můžete zakoupit přímo na místě nebo rezervovat emailem, kde prosím uveďte kolik vás přijde

-Vstupenky jsou bez místenky. Proto se řídíme starým pořekadlem “Kdo dřív příjde, ten dřív mele”. Klášter ve Fulneku je ze 17. století a vejde se do něj asi jenom 250 kousků :-)

-Platit lze jen v hotovosti přímo v Klášteře

-Protože přednáška začíná v 17.30 hod., bude moc fajn, když přijdete s časovým předstihem.

Děkujeme a těšíme se na Vás.

Nadační fond Kousek po kousku

-Rezervační email: info@kousekpokousku.cz

Nadační fond Kousek po kousku naděloval i o Vánocích

Nadační fond Kousek po kousku naděloval i o Vánocích

Nadační fond Kousek po kousku naděloval i o Vánocích, když se členka naší dozorčí rady Karla Návedlová zastavila o Vánocich pozdravit a potěšit drobnými dárky klienty Sociálního zařízení města Bílovce. Usměvy na tvářích obdarovaných naznačovaly, že se snad dobrá věc podařila. O činnosti tohoto důležitého a nápomocného bíloveckého zařízení se můžete více dozvědět na jejich webových stránkách www.dsbilovec.cz.

Zveme na výstavu Orbis Pictus podpořenou z letošního Klášterního kouskování!

Zveme na výstavu Orbis Pictus podpořenou z letošního Klášterního kouskování!

Interaktivní výstava inspirovaná myšlenkami Jana Amose Komenského bude slavnostně zahájena 7. září 2017, tak se přijďte podívat!

Podpořeno také částí výtěžku z letošního Klášterního kouskování.

Setkání s grantisty Nadačního fondu Kousek po kousku

Setkání s grantisty Nadačního fondu Kousek po kousku

V únoru proběhlo již tradiční setkání zástupců Nadačního fondu s grantisty a jejich podpořenými projekty.

Děkujeme moc všem, kteří si našli čas a prezentovali, co se jim v uplynulých letech i díky našemu nadačnímu kousku povedlo. Bylo to jako vždy velmi inspirující a motivační.

Děkujeme taky moc Muzeu Novojičínska, které nám vždy laskavě propůjčí krásné prostory oratoře v Kostele sv. Josefa ve Fulneku pro naše setkávání.

Přispějte taky kouskem! Nadační fond Kousek po Kousku hledá nové partnery, pomocníky a dárce!

Přispějte taky kouskem! Nadační fond Kousek po Kousku hledá nové partnery, pomocníky a dárce!

Líbí se Vám, co Nadační Kousek po kousku dělá? Chcete se zapojit? Anebo prostě jen potřebujete vyřešit vánoční dárek…

Máme pro Vás nápadité řešení!

Připravili jsem pro Vás stejně jako loňský rok dárkové “Certifikáty granda” v mužském i ženském rodě.

Pokud se rozhodnete přispět na činnost našeho Nadačního fondu libovolným finančním kouskem v minimální výší 200 Kč, vystavíme Vám originální certifikát, a to buď na jméno Vaše nebo Vámi obdarovaného. Certifikát tak může někomu viset na stěně jako nevšední vánoční dárek, který zároveň pomohl.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat na info@kousekpokousku.cz.

A pro ty, kteří chtějí přispět bleskově, máme v sekci “Chcete dávat” připraveno jednoduché darovací tlačítko.

Přejeme Vám už teď kousek vánoční pohody a žádný předvánoční stres!

Karolínka Dejová tančí se svým vozíčkem dál!

Karolínka Dejová tančí se svým vozíčkem dál!

Vzpomínáte na krásné taneční vystoupení Karolínky Dejové společně s její kamarádkou Eliškou Jeřábkovou na letošním Klášterním kouskování?

Karolínce jsme všichni společně přispěli na přídavný motor na vozík a vypadá to vypadá, že příští rok se můžeme dočkat tanečního vystoupení ve stylu street dance, jehož kurzu se Karolínka zúčastnila v rámci doprovodné akce televizní soutěže Star Dance.

Pochybuje ještě někdo, že je Karolínka hvězda?

Filantrop - nový dokumentární cyklus České televize o dobročinnosti v Čechách i s Martinou Mazancovou!

Filantrop - nový dokumentární cyklus České televize o dobročinnosti v Čechách i s Martinou Mazancovou!

Už jste slyšeli o novém zajímavém dokumentárním cyklu České televize Filantrop?

V rámci tohoto pořadu se postupně představí čeští filantropové – lidé, kteří darují čas, peníze a jiné hmotné statky na charitativní účely- jako například Karel Janeček, manžele Baudišovi a další.

Díl představující Nadační fond Kousek po kousku a práci Martiny Mazancové se bude vysílat na ČT 2 po 18. hodině v první adventní neděli 27.listopadu.

Pokud ale chcete vidět v televizi Martinu už dříve, podívejte se ve čtvrtek 3. listopadu na pořad Sama doma, kde bude o dokumentu Filantrop a Nadačním fondu Kousek po kousku hovořit více.

A ještě malá ukázka z dílu cyklu Filantrop o Martině Mazancové: https://www.youtube.com/watch?v=Bpz0GwBU2NU

Klášterní kouskování opět pomáhá!

Klášterní kouskování opět pomáhá!

A zatímco už pilně připravujeme další ročník Klášterního kouskování, které se uskuteční opět na jaře příštího roku, podělíme se s Vámi ještě o fotku Karolínky Dejové, která se i díky Vaší podpoře Klášterního Kouskování už zvesela prohání na vozíku s novým přídavným motorem.

Zákulisní informace tvrdí, že nejradši prý projíždí kaluže:)

Zkuste se podívat na www.klasternikouskovani.cz, kde najdete více informací, a zapojte se do Klášterního Kouskování 2017 i Vy! Možností je spousta!

Výtěžek letošního Klášterního kouskování činí rekordních 77 405 Kč!

Výtěžek letošního Klášterního kouskování činí rekordních 77 405 Kč!

Děkujeme moc všem za krásnou výslednou vybranou částku.

Více informací a mnoho krásných fotek od Martina Holaina z letošního úspěšného ročníku naleznete na FB stránkách Nadačního fondu a www.klasternikouskovani.cz.

Přijďte si opět vybrat módní kousky, co zahřejí Vaše tělo i duši a pomůžou k záchraně kláštera!

Přijďte si opět vybrat módní kousky, co zahřejí Vaše tělo i duši a pomůžou k záchraně kláštera!

Nadační fond Kousek po kousku a Comenius Fulnek vás zvou od 21. – do 24. května 2016 na již tradiční dobročinný bazar s oblečením a doplňky již do pouhé stokoruny.

Koupí přispějete na dohotovení historického modelu města Fulnek, na podporu vydání Knihy „Dům v zahradě Páně. Fulnecký klášter v proměnách staletí“. Další část poputuje Karolínce na motor k Invalidnímu vozíku a poslední část bude věnována vzdělávacímu programu pro studenty Social Impact Award.

Některá lákadla víkendové doprovodného programu:

Vystoupení taneční skupiny dětí pod taktovkou Venduly Pavlicové. Tanec Panenky s invalidním vozíčkem v podání Karolínky Dejové a Elišky Jeřábkové. Tradičně netradiční Módní přehlídka Lenky Sršňové. Pásmo animovaných filmů pro děti v oratoři od AniPromítačky. Po celé odpoledne zajištěn prodej občerstvení díky laskavé pomoci seniorů z Fulneku.

Více informací a fotografií naleznete na našich FB stránkách a webu http://www.klasternikouskovani.cz/.

Těšíme se na Vás!

Oficiální výsledky letošního grantového kola jsou vyhlášeny!

Oficiální výsledky letošního grantového kola jsou vyhlášeny!

Známe výsledky letošního grantového kola Nadačního fondu Kousek po kousku!Bylo podpořeno celkem 12 projektů v celkové částce přes 300 000 Kč!Všem úspěšným žadatelům moc gratulujeme a těšíme se spolupráci.

Více o všech podpořených projektech a jejich obsahu se dozvíte v sekci projekty.Jedním z podpořených projektů je i oslava 10. výročí obnovení Kostela sv. Josefa ve Fulneku připravená Comenius Fulnek.

Děkujeme všem za pomoc a příspěvky během Klášterního Kouskování! Bylo vybráno celkem 69 400 Kč!

Děkujeme všem za pomoc a příspěvky během Klášterního Kouskování! Bylo vybráno celkem 69 400 Kč!

Děkujeme velmi všem a těšíme se zase někdy příště při organizace nějaké další akce Nadačního fondu Kousek po kousku!

Grantové kolo Nadačního fondu Kousek po Kousku letos poprvé na podzim!

Grantové kolo Nadačního fondu Kousek po Kousku letos poprvé na podzim!

Správní rada Nadačního fondu se rozhodla přesunout termín letošního grantového kola tentokrát do podzimních měsíců. Téma a obsah grantového kola bude oficiálně vyhlášeno 23. května 2015 během slavnostního zahájení Klášterního kouskování, dobročinného bazaru spolupořádaného Nadačním fondem Kousek po kousku. Zájemci pak budou mít možnost vypracovat své žádosti až do konce srpna 2015. Během září zasedne Správní rada k rozhodnutí a od října se budou moci podpořené projekty rozjet. Děkujeme za Vaši trpělivost a těšíme se na Vaše nové nápady na podzim!

Kouskománie – unikátní oblečení za jedinečné ceny!

Kouskománie – unikátní oblečení za jedinečné ceny!

Po úspěšném 1. ročníku “Klášterního kouskování” pořádaného letos v květnu Nadačním fondem Kousek po kousku se nám naskytla příležitost propojit naši myšlenku s podobnou akcí Báry Nesvadbové “Charity bazaar”, probíhající ve dni 24.11.2014 v Praze.

Kousky hadříků, které po pražské akci zůstanou, budou k prodeji na následujícím jarním Kouskování, proto jsme se rozhodly Bářině akci pomoci i my- tzn. na podzim přispějeme kousky do Prahy a na jaře pomůže Praha zase nám.

Propojením s podobnou akcí na opačném konci republiky bude mít naše jarní Klášterní kouskování větší rozměr, a může tak přinést ještě větší výtěžek na pomoc zaáchrany kláštera ve Fulneku.

Zapojte se prosím a darujte kousky hadříků! V případě zájmu nás laskavě kontaktujte do 14.11.2014.

Děkujeme!

Nadační fond Kousek po kousku

Výstava Klubu paličkování Fulnek

Výstava Klubu paličkování Fulnek

Během měsíce října probíhá v Městském kulturním centru Fulnek výstava “Jánské koupele v krajce dříve a dnes”. Vystavené práce vznikly v rámci Klubu paličkování Fulnek, který je jedním z letos podpořených projektů v rámci již tradičního jarního grantového kola Nadačního fondu Kousek po kousku.

Fulnečka se rychle blíží! Již 30. srpna!

Fulnečka se rychle blíží! Již 30. srpna!

Fulnečka je již tradiční hudební festival pro celou rodinu, který se každoročně koná v krásném prostahrady Městského kulturního centra ve Fulneku. Nadační fond Kousek po kousku má radost, že mohl letos přispět také svým kouskem. Protože každý kousek se počítá!

Oficiální poděkování organizátorek Klášterního kouskování

Oficiální poděkování organizátorek Klášterního kouskování

Podívejte se i na naše facebookové stránky “Nadační fond Kousek po kousku”, kde najdete poděkování ve větším rozlišení, a kam budeme postupně dodávat další fotky a informace k proběhlému Klášternímu kouskování.

Vyhlášeno nové grantové kolo!

Vyhlášeno nové grantové kolo!

Nadační fond Kousek po kousku vyhlásil nové grantové kolo pro rok 2014. Uzávěrka příjmu žádostí je 15. dubna. Více informací o tom, kdo všechno si může žádat a na jaké aktivity, se dozvíte v sekci “Chcete žádat?”, kde jsou kromě formulářů pro žadatele například i odpovědi na často kladené dotazy.

Darujte jednoduše a bezpečně přes naše darovací tlačítko. Každý kousek se počítá!

Nadační fond Kousek po kousku ze od listopadu zapojil do programu Darujme.cz provozovaného Nadací Via. Díky tomuto programu můžete jednoduše darovat na Vámi vybrané aktivity podporované naším Nadačním fondem pomocí jednoduchého “darovacího tlačítka” umístěného na tomto webu v sekci “Chcete dávat”. Dary v min. výši 1000 Kč zároveň snižují Váš daňový základ! Vyzkoušejte naše darovací tlačítko a uvidíte, jak je to jednoduché.

Matěj Kužílek a další handbikeři vypráví o cestě na Gibraltar

Matěj Kužílek a další handbikeři vypráví o cestě na Gibraltar

V srpnu letošního roku se i díky podpoře Nadačního fondu Kousek po kousku uskutečnila unikátní 19-ti denní expedice 5 handbikerů – sedících cyklistů a 11-ti členného doprovodného týmu z Brém až na Gibraltar. Pokud se chcete dozvědět více o této inspirující cestě, budete mít příležitost na festivalu “Cyklocestování” ve Frýdku-Místku (24.-26. ledna 2014) a v Hradci Králové (1.-2. února 2014).

Podzimní pohádkový zámek

Podzimní pohádkový zámek

Bílovecký zámek ve spolupráci s tamní základní uměleckou školou ukončil svou letošní sezónu pro veřejnost 24. října velkým “Podzimním pohádkovým zámkem”. Akci navštívilo přes 600 malých i velkých návštěvníků. Nadační fond Kousek po kousku je rád, že mohl být taky při tom.