Chci přispět
Ruka drzi rostlinku
Zpět na hlavní stránku NF Kousek po Kousku

Budujeme přírodní zahradu - Zahradu Hojnosti. Zahradu pro tělo i duši. Přidáte se? Vytvoříme společně krásné, inspirativní místo pro psychickou i fyzickou relaxaci, které bude žít pro další a další generace.

Vítáme všechny, kteří v ní najdou svůj kousek pro sebe. Kousek pohody, odpočinku, krásy, pohybu, přátelství...

Zahrada poskytne prostor pro hledání a hlubší poznání sebe sama, pro tvořivou práci, setkávání, pohyb a poznávání nového prostřednictvím workshopů.

Co Zahrada dává?

Spolupráce s přírodou je rovná. Za práci, péči a starostlivost přichází hojnost. Pokud ji vidět chceme, vnímáme ji všude. Už při zrodu nabízí Zahrada půdu, prostor a zázemí. Je povzbuzující terapií vidět, jak se i to nejmenší semínko snaží uchytit, každá květina na louce prezentovat svoji krásu. Je to výzva a inspirace pro nás pro všechny.

 • Půda

  Půda poskytuje péči všemu, co po nutných terénních úpravách zbylo, i novým semenům a rostlinám. Jde o prostor více než 16 000 m2. Vzniká zde květinový labyrint, bylinná i okrasná část. Postupně se bude okrasná i jedlá Zahrada rozšiřovat, přibude jedlý les.

  V Zahradě Hojnosti je po úpravách stále nedostatek orné půdy. Víte o nějaké? Napište nám na info@kousekpokousku.cz

  Pomozte nám zajistit další půdu pro rostliny.

 • Prostor

  Prostor slouží ke sdílení, setkávání, tvoření jednotlivců i skupin. Všichni si mohou odzkoušet své limity při fyzické práci a zjistit, jaký díl radosti jim přináší. Dobrovolnictví v Zahradě nabude všední význam. Jde o skvělý způsob, jak pozitivně ovlivnit sebe a svět kolem nás.

  Chcete se zapojit? Navštivte FB stránku Dobrovolníci Zahrady Hojnosti, kde sdělujeme aktuální informace o termínech a akcích, nebo napište na info@kousekpokousku.cz.

  Rádi Vás přivítáme.

 • Zázemí

  Zahrada poskytne zázemí také pro různé druhy vědomého cvičení, pro harmonizaci, odpočinek a duševní pohodu. Pro hledání sama sebe, ztišení své duše, odpoutání se od každodenní reality. Je už na každém, zda relaxuje u fyzické práce, cvičení nebo si jen posedí pod stromem. Připravujeme i mnoho tematických workshopů o pěstování a zpracování bylin, výrobě mastí, krémů, tinktur a dalších zázraků.

  Máte vlastní námět? Přihlaste se na info@kousekpokousku.cz

  Chcete workshop sami pořádat?

"Umění, kterak vyučovat a učit se, nesmí a nemůže se bráti odjinud, než od učitelky přírody"
J. A. Komenský
Jan amos komensky

Hospodaření

Zahradu hojnosti spravuje a provozuje NF Kousek po kousku se záměrem soběstačnosti.

Jedním ze zdrojů budou samosběry. Bude možné přijít na řez květin, sběr bylin, později i bobulovin a vše, co v hojnosti Zahrada vydá. Při samosběru se nastaví minimální částka a bude na každém, zda plody přírody ocení klidně i sumou vyšší. Finanční zdroje se vrátí zpět do hospodaření Nadačního fondu a budou použity na další rozvoj Zahrady.

Další zdroje přinese zapojení jednotlivců, skupin a firem. Každý může zakoupit svůj strom, část plotu, lavičku atd., které ponesou jejich jmenovku.

Věříme, že tento inovátorský projekt přitáhne další regionální dárce a filantropy.

Ruka držící rostlinku papriky

Přejeme si dlouhodobě spolu vytvářet podmínky pro společnost, která žije v hojnosti autentických projevů, s vědomím svého odpovědného jednání, s uměním radovat se z každodenního žití a chutí tvořit v radosti, což je největší dar.

Desatero Zahrady

 1. Přistupuj s láskou ke všemu, co zde je a cti hojnost.
 2. I ty jsi přiložil ruku k dílu nebo se teprve tak stane.
 3. Přijmi práci druhých i svou a dary, které vznikly pod vedením přírody.
 4. Vezmi pro sebe to, co neovlivní hojnost druhým.
 5. Využij prostor pro relaxaci, meditaci, zklidnění.
 6. Využij čisté energie pro načerpání nových sil.
 7. Zapoj se do dobrovolnických prací a vyzkoušej své limity.
 8. Zažij, jaké je tvořit rukama, zotav tělo i mysl.
 9. Vše co Zahrada Hojnosti nabízí se vrací zpět, v podobě darů potřebným.
 10. Udržuj koloběh hojnosti. Přijď a nasbírej si při samosběru květiny, byliny, plody, zaplať za ně, ať se Zahrada může dále rozvíjet.

Zahrada Hojnosti

Palackého 298

Fulnek

742 45